Tugevat vastupanu osutanud Eesti koondis vandus ikkagi Gruusiale alla

-Janari Jõesaar Eesti-Gruusia mängus | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondis pidi tasavägises MM-valikmängus tunnistama koduväljakul Gruusia koondise 80:73 paremust.

Kohtumist alustas paremini Eesti, kui avaveerandi keskpaigaks oldi 10:6 juhtimas. 17:15 eduseisust tegid külalised aga 7:0 spurdi, võõrustajate poolelt vastas lähiviskega Kristian Kullamäe. Nelja minuti möödudes oli Eesti 27:26 ette pääsenud, kuid Gruusia sai kaitse pidama ja peagi ka juhiti 35:27. Kodumeeskonna jaoks paisus kaotusseis juba 29:41 peale, ent poolaja lõpetuseks realiseeris Rain Veideman ühe vabaviske ja tabas ka korvi alt.

Janari Jõesaare ning Kristjan Kanguri eestvedamisel suutsid eestlased 2.11 möödudes kaotusseisu kahele punktile vähendada. Kristjan Kitsingu kaugviskest oli Gruusia eduseis vaid 43:42, aga edasi õnnestus külalistel vahet turvalisena hoida. Viimase neljandiku alustuseks sai Siim-Sander Vene olulised kaks silma kirja ning peagi tõi ääremängija veelgi korvi alt punktilisa, tehes seisuks 53:57. Gruusia hoidis vahet siiski kümne punkti piirimail ning 1.59 enne lõpuvilet ka juhiti 75:65. Eesti üritas veel mängu tagasi tulla, kuid kokkuvõttes tuli leppida seitsmepunktilise kaotusega.

Janari Jõesaar tõi Eesti parimana 14 punkti ja 7 lauapalli. Sten-Timmu Sokk lisas 13, Siim-Sander Vene 12 ja Rain Veideman 11 silma. Kristjan Kanguri nimele jäi 10 punkti ja 7 lauapalli.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis Girogi Shermadini 23 punkti ja 11 lauapalliga. Võrdselt 19 silma tõid Thaddus McFadden ja Goga Bitadze, kellest viimane sai kätte samuti 11 lauapalli.

Eesti koondis jätkab MM-valikmänge esmaspäeval, 3. detsembril, kui võõrsil minnakse vastamisi Saksamaaga.