fbpx
Close

Kristo Saage on saanud küpsemaks: lauslollusi on vähemaks jäänud nii minu kui kohtunike poolt

-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

Rakvere Tarvas on Paf Eesti-Läti liigas tegemas head hooaega. Nad asuvad 10 võidu ja kaheksa kaotusega kindlalt play-offi kursil ning hoogu pole maha võtnud isegi senise liidri Rain Veidemani (18,6 punkti mängus – toim.) lahkumine Itaaliasse. Ohjad on haaranud 35-aastane viskekahur Kristo Saage. Mehe hooaja keskmine on küll 11,9 punkti mängus, aga viimases kuues kohtumises on toonud 16,5 silma mängus.

Korvpall24.ee käis Saage viskekontserti vaatamas Rakvere Spordihallis ning ei pidanud mehe esituses pettuma. 24. jaanuaril võidumängus TalTechi vastu tõi Saage 19 silma, tabades seejuures kolmeseid 4/8. Pärast kohtumist rääkisime mängumehega Veidemani lahkumise mõjust, tema enda viskekindlusest, Egert Halleri pealtpanekuüritustest jpm.

Hooaja alguses vestlesime Rain Veidemaniga sellest, et Kristo Saage ei taba endale kohaselt üldsegi hästi kolmeseid – oktoobris vaid 21,1%. Tundub, et Veidemani ennustus viskeprotsendi paranemisest oli õige ja Saage on detsembris ning jaanuaris tabanud kolmeseid üle 40%. Küsisime, kas mees on rohkem hakanud trenni tegema: “Ei ole rohkem saanud harjutada. Korra või vahel kaks saan nädalas trenni teha. Iga päev teevad siin meil trenni ainult profid nagu (Egert)Haller, mustad (Thomas Hamilton IV ja Devin Lee Harris – toim.) ja Tormi Niits. Nagu näha, siis nad võiks isegi kolm korda päevas teha, et natukene veel paremaks minna. Vanematele meestele piisab vähemast. Vanem mees on nagu vein, paned keldrisse ja aastaga läheb aina paremaks. Meil rohkem pole vaja.”

Saage arvates võiks ta veelgi rohkem platsil rügada: “Ma võiks mängida 40 minutit ka, sest siin nii hullumeelne tempo ei ole. Minul sellega probleeme pole, et kust ma visked saan. Võib-olla mõni noorem mängija on sellega hädas. Mina leian oma visked üles ja võiksin 20 korda peale panna, aga vahepeal peab teistele ka jagama.” Jõusaali koha pealt arvas Saage, et võiks rohkem käia.

Palusime Saagel öelda, kui palju Veidemani äraminek on meeskonda mõjutanud: “Ütleme nii, et pärast Raini(Veideman) lahkumist olen ise pidanud rohkem enda peale võtma. Võiduks on nii vaja ja siiamaani on toiminud. Läheb parema protsendiga küll, kui 20. Õigel ajal kukub vise sisse ja siiani oleme oma kogemused maksma pannud. Praegu pikk must (Thomas Hamilton IV – toim.) ka ei mängi, aga meil see tuhh on hea. Väiksed vaidlused ikka meeskonna sees käivad, kuid mingit paanikat küll ei teki, kui vahe 10 punkti on. Mäng saab läbi, siis vaatame mis skoor on ja siiamaani on positiivne olnud.”

Aasta lõpus antud intervjuus ERR-ile sõnas endine Eesti koondise mängija, et liiga tase on oodatust nõrgem. Palusime selle teema üle rääkida: “Ma eelmisel hooajal ei jälginud neid mänge, arvasin, et on natukene tihedam konkurents. Meil siin väga palju noori pole ja ju siis oleme nii peaga mängijad, et suudame üksteist hästi täiendada. Seni oleme oma võimalused hästi ära kasutanud ning sellest on piisanud. Ega me mingeid supermänge pole teinud.”

Kuigi Saage arvates pole kõik veel suurepäraselt õnnestunud, siis rääkis ta sellest, kuidas Tarvas vastased kaitses kinni on saanud: “See, et ma hea kaitsja olen võib-olla tundub ainult nii (naerab – toim.). Paljusid mängijaid on tegelikult raske kaitsta. Eks me püüame siin kõik võidelda oma viimase hingepiisani, et vastaseid raskesse olukorda panna ja siiamaani on suhteliselt hästi õnnestunud.”

Senisest hooajast üldisemalt rääkides sõnas Saage: “See oli teada, et BC Kalev/Cramo, Riia VEF, Ventspils ja Ogre lähevad teistel eest ära. Jurmala on selles mõttes üllatanud, et need on ükskõik kelle vastu kõik lõpud ära võtnud. Meil endal oli ka nendega vahe 15 silma ja võtsid meid ikkagi ära. Cramo võtsid nad ära ja ütleks, et need on ainukesena üllatanud. Ülejäänud omavahel pusivad ning kes pikema õlekõrre on tõmmanud, need on ka võidud saanud.”

Põikasime jutuga tagasi Tarva ja TalTechi mängu juurde. Nimelt ei saanud märkamata jääda, et Egert Haller pani TalTechi vastu peaaegu pealt sisse. Õhulend pälvis igatahes rahva poolt tunnustust. Saagel oli mehele aga hea soovitus: “Haller elab Tormi Niitsuga ühes korteris ja ma ei tea, mis videosid nad vaatavad, et kordamööda pealt panna üritavad. Nad võiksid aru saada, et ei ulata pealt panema ja võiksid layupe panna (mees silmnähtavalt muheles – toim.).”

Vestluse käigus tuli Saagele meelde tuletada, et üle-eelmisel hooajal Tallinna Kalev/TLÜ särgis pani viskekahur soojendusel ise võimsalt pealt ja võiks ka Tarva eest mängus proovida koos Halleri ja Niitsuga. Saage jäi aga endale kindlaks, et kui päris hästi ei ulata, siis tuleb layupi kasuks otsustada: “Eks need pealtpanemise ajad on möödas, proovime endast lihtsalt maksimumi anda ja kui sellest piisab, siis on ka hästi. Siiamaani on piisanud ja eks me töötame… töötame, et kevadel ka hea tuju oleks.”

Seejärel arutasime Saagega Michael Buchanani ja Renato Lindmetsa võimsuse üle korvi all teiste tsentrite vastu Eesti-Läti liigas ja jõudsime Kalev/Cramo ning Tallinna Kalev/TLÜ 22. jaanuari kohtumiseni: “Eks need duellid on iga mäng erinevad. Vaatasin ka seda kohtumist ning Kalev/Cramo oli püsti hädas Buchanani vastu. Mõtlesin, et see oleks küll paha üllatus, kui Tallinna Kalev selle võidu ära võtaks. Cramo pani lõpuks ikkagi kogemuse maksma. Eks selliste meestega (nagu Buchanan ja Lindmets – toim.) on vastastel raske, aga nad peavad ise ka mehed olema ja visked ära panema. Muidu pole sellest võimsusest kasu.”

Saagel on eelnevalt oma karjääris kohtunikega palju ütlemist olnud, kuid see hooaeg on asi parem: “Arvan, et olen ise targemaks saanud ja rahulikumaks jäänud. Eks neil ka vahel juhtub. Kõigil juhtub, et läheb midagi valesti. Kõiki olukordi kohtunikud ei näe ja ega ma ka kõiki viskeid sisse viska. Lauslollusi on vähemaks jäänud nii minu kui kohtunike poolt ja enam nad väga palju mängu ei sekku.”

Lõpetuseks kiitis Saage Tarva fänne: “Vaadake korvpalli ja elage kaasa”.

scroll to top