Kuuba ja vigastuspausilt naasnud Koršunov alistasid eestlaste duellis Riismaa, Ravenna võiduseeria katkes

-Kirill Koršunov | Foto: Siim Semiskar

Nädalavahetusel Itaalia palliplatsidel toimunud mängudes katkes Ravenna Orasi 11-mänguliseks kujunenud võiduseeria, kui alagrupi liider jäi võõrsil 72:82 (12:19, 22:23, 16:23, 22:17) alla Udine meeskonnale. Serie C liigas aitas pikaajalisest põlvevigastusest taastunud Kirill Koršunov koos Gregor Kuubaga Livornol alistada Joonas Riismaa ning Montale.

Novembris toimunud kodumängus Udine (10-9) alistanud Ravenna (16-3) oli korduskohtumises kerge favoriit, kuid eemalt hästi tabanud Udine juhtis poolajaks 42:34. Kolmanda veerandaja keskel paisus kodumeeskonna eduseisu korraks ka 20-punktiliseks (62:42) ning Ravenna võiduseeria oli tõsises ohus. Lätlase Arturs Strautinši kaugvise viis 7 minutit enne lõpuvilet Udine 73:52 juhtima, ent järgneva nelja minuti jooksul läks hoogu Kaspar Treier, kes panustas Ravenna 15:5 spurti koguni 12 punkti (sh 2 kolmest). Eelmises kohtumises üleplatsimeheks kerkinud Treieri ponnistusest jäi siiski väheks ning Ravenna pidi vastu võtma hooaja neljanda kaotuse. Udine tabas kohtumise jooksul 15 kaugviset, millest teeniti 24 punkti enam kui vastased.

Kaspar Treier kogus 20 minutiga suurepärase tabavuse juures 16 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 2/2, vabavisked 4/4), lisades ka 3 lauapalli ning ühe viskeblokeeringu. Lõpuminutil vigadega pingile langenud ligi kahemeetrise ääremängija arvele jäi ka kolm pallikaotust. Mikk Jurkatamm 16 mänguminuti jooksul kätt valgeks ei saanud (kolmesed 0/3), kuid hankis 2 lauapalli, andis ühe korvisöödu ning sai kirja kaks viga ja pallikaotust. Ravenna ridades viskas Treierist enim punkte vaid Giddy Potts, kelle nimele jäi 17 silma. Udine särgis tõusis üleplatsimeheks Arturs Strautinš 18 punktiga.

Ravenna (16-4) jätkab hoolimata kaotusest alagrupi liidrina, Kaspar Kitsingu koduklubi Forli (14-6) asub teisel kohal.

Tugevuselt neljandas liigas (Serie C) viis kalender kokku kaks eestlaste koduklubi. Alagrupis viimasel kohal oleva Livorno sai enda ridadesse hooaja avamängu teinud Kirill Koršunovi, kes taastus pikalt augustis tehtud põlveoperatsioonist. Toscana divisjoni skoorikuningas Joonas Riismaa vedas Montale poolajaks küll 10-punktiga juthtima, ent kodumeeskonna ennastsalgav kaitsemäng hoidis külalised teisel poolajal 21 punkti peal. Võimsa lõpu teinud väljakuperemehed teenisid 68:61 (16:26, 14:14, 15:10, 23:11) numbritega hooaja kolmanda võidu ning pääsesid punase laterna rollist.

Kirill Koršunov viskas 29 minutiga 12 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 0/2, vabavisked 4/5), noppis 5 lauapalli, sooritas 2 vaheltlõiget ning sai kirja ühe korvisöödu, isikliku vea ning pallikaotuse. Gregor Kuuba panuseks jäi 27 minuti jooksul kogutud 9 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 0/1, vabavisked 1/2), 2 lauapalli, 3 vaheltlõiget (hooaja parim), üks korvisööt, pallikaotus ning 2 viga. Allan Ivan Onojaife sai Livorno poolel kirja võimsa kaksikduubli – 14 punkti ja 17 lauapalli (9 ründelauda). Joonas Riismaa sai Montale resultatiivseimana 37 minutiga kirja 17 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 2/7, vabavisked 3/4) ja 10 lauapalli väärt kaksikduubli. Montale liidri arvele kirjutati ka 3 vaheltlõiget, 2 korvisöötu, 4 pallikaotust ning 3 isiklikku viga.

Montale (7-9) hoiab alagrupis 11. kohta, Livorno (3-12) asub kaks positsiooni tagapool.