Ravenna võiduseeria sai jätku, Treier tõusis üleplatsimeheks

-Kaspar Treier | Foto: Siim Semiskar

Itaalia esiliigas (Serie A2) peeti pühapäeval käesoleva nädala teine mängudevoor, kus mõlemad eestlaste koduklubid jätkasid võidukalt. Juba üheteistkümnenda järjestikuse võidu saavutanud alagruppi kindel liider Ravenna Orasi (15-3) alistas kodus suurelt 92:68 (19:14, 37:15, 18:20, 18:19) Imola Basketi (9-9), Forli 2.015 (12-6) sai võõrsil 82:75 (20:17, 26:19, 21:25, 15:14) jagu Ferrara (11-7) meeskonnast.

Ravenna jäi avaminutitel 2:7 taha, kuid sai ruttu mänguohjad enda kätte, võites veerandaja 19:14. Teist mänguperioodi alustas kodumeeskond 14:0 spurdiga, kus 9 järjestikuse punktiga hiilgasid eestlastest duo Kaspar Treier (6) ning Mikk Jurkatamm (3). Koguni 7 kaugviset tabanud Ravenna tulistas teise veerandajaga võimsad 37 punkti ning suurendas poolajaks edu turvalise 27-punktini. Kohtumise teine pool kulges võrdselt, ent võitjas kordagi kahtlust ei tekkinud. Mängu lõpuks 24 korvisöötu jaganud Ravenna tabas hiilgavalt (10/15 ehk 67%) ka kolmepunktiviskeid.

Hooaja resultatiivseima mängu pani kokku Kaspar Treier, kes tõusis 17 punktiga (kahesed 6/7, vabavisked 5/6) üleplatsimeheks. Ligi kahemeetrine ääremängija kogus 19 minuti jooksul ka 3 lauapalli, 3 korvisöötu, 2 vaheltlõiget ning kaks isiklikku viga. Treieri saavutusele ei jäänud alla ka Mikk Jurkatamm, kelle visatud 12 silma (kahesed 1/2, kolmesed 3/4, vabavisked 1/2) märgib samuti käesoleva hooaja isiklikku tippmarki. Väljakult viibitud 19 minuti jooksul kogunes Jurkatamme arvele ka üks lauapall, korvisööt, pallikaotus ning 4 isiklikku viga. Imola tulemuslikeim Lorenzo Baldasso tõi 15 punkti.

Forli pääses võõrsil poolajaks 10-punktiga juhtima ning kuigi kodumeeskond jõudis kolmanda veerandaja lõpus kahe rünnaku kaugusele (58:62), tõrjus neljanda järjestikuse võidu noppinud Forli väljakuperemeeste vasturünnakud edukalt.

Forlit vedas Jacopo Giachetti 17 silmaga, Kaspar Kitsingule sel korral minuteid ei jagunud. Sekou Wiggs tõi Ferrara kasuks 19 punkti.

Ravenna (16-3) ning Forli (13-6) on jätkuvalt alagrupi kaks esimest, kolmandal positsioonil asub Mantova 11 võiduga.