fbpx
Close

Kuue kulbi ja verise kulmuga kangelane Kaido Saks: ma tean täpselt seda tunnet, mis Tartu vendadel oli

-Kaido Saks | Foto: Ekraanitõmmis

-Kaido Saks | Foto: Ekraanitõmmis

Paf Korvpalli meistriliigas peeti kolmapäeval omapärane kohtumine, kus ilma kolme tähtsa põhimeheta ja vaid kaheksa palluriga mänginud Rakvere Tarvas alistas taktikalises lahingus Tartu Ülikool Maks & Mooritsa 80:76.

Kuna niigi õhukese eesliiniga Tarva tiimil puudusid nii Renato Lindmets kui Railey Hayes, pidi tsentri positsioonil rabelema Kaido Saks ehk Rakvere tiimi ainus vähemalt 2-meetrine mees kolmapäevases kohtumises.

Saks tuli ülesannetega suurepäraselt toime, kui pani lõpuks vastastele koguni 6 kulpi ning lisas sinna juurde 7 punkti, 9 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. Võitjate poolel oli edukaim lausa 33 punkti visanud lätlane Kristaps Gluditis.

Korvpall24.ee portaalile antud videointervjuus sõnas kohtumise lõpus ka kulmu veriseks saanud Saks pärast mängu: “Hea, et võit tuli. Nagu teada oli, meil koroonaviirus viis paar venda rivist ja täna pidime sellise koosseisuga mängima. Kõik pingutasid ja tuli hästi välja.”

Küsimuse peale, kas kuus viskeblokeeringut on talle karjääri rekordiks, vastas Saks: “Ma ei tea, arvatavasti… võib-olla.” Kust need tulid? “Ikka kõvast kaitsest,” jätkas mängumees muiates.

“Sellise pooliku koosseisu vastu on igal võistkonnal raske ennast käima saada. Ma tean seda tunnet täpselt, mis Tartu vendadel oli. Me pidime lihtsalt pingutama ja õnneks tuli see mäng meie poole ära lõpuks. Nii ta läks täna,” lisas oma karjääris tavapäraselt kolmesekaare taga mängida eelistanud Saks. “Ei olnud (korvi all) väga hullu. Ei tea, nad kuidagi ei kasutanud ära ka seda.”

Viskekontserdi püsti pannud meeskonnakaaslase Gluditise kohta kommenteeris Saks: “Ta on hea kutt. Eks me selle pealt elame, et kui meil teatud vennad hästi mängivad, siis me õnnestume. Samas, kui oleks tal need visked mööda läinud, siis meil täna lauda polnud ründes ja oleks võib-olla teisele poole läinud. Täna läks hästi.”

Saks loodab, et vahepeal koroonaviirusega hädas olnud meeskond saab lähiajal puuduvad mängumehed tagasi: “Eks mehed loodetavasti naasevad. Ma ei tea, mis seisus nad reedel on, aga eks me läheme mäng mängult edasi ja eks näeme, kes meil järgmises mängus rivis on.”

Eestikate play-off’is on Tarvas potentsiaal olemas, et olla kõigile ebamugav vastane: “Nii on. Kui meil vise läheb. Samas, kui meil vise ei lähe, siis oleme omadega hädas.”

scroll to top