Kuuendat korda 20 punkti piiri ületanud Lass aitas kodunaiskonna suure võiduni

-Kadri-Ann Lass | Foto: Duquesne Athletics

Kadri-Ann Lass ja tema kodunaiskond Duquesne Dukes naasid pärast kolme kaotust USA üliõpilasliigas NCAA võidurajale, kui pühapäeval alistati koduväljakul Dayton Flyers 85:57 (13:16, 20:16, 30:13, 22:12).

Duquesne kaotas avaveerandi 13:16, kuid pääses poolajaks ühe punktiga ette (33:32). Eestlanna mängis kõik esimesed 20 minutit, mille jooksul viskas 11 punkti, võttis 3 lauapalli ja andis ühe korvisöödu. Kolmandal veerandajal viskas Duquesne koguni 30 punkti, millest 11 tõi Lass. Viimasele veerandile läks Duquesne vastu juba 63:45 eduseisus ning lõpusireeni kõlades seisid tablool kodunaiskonna võidunumbrid 85:57.

Algviisikus alustanud Lass viskas 29 mänguminutiga 22 punkti (kahesed 6/11, kolmesed 3/3, vabavisked 1/1). Tegemist oli kuuenda korraga, kui eestlanna jõudis NCAA-s vähemalt 20 punktini. Lisaks võttis ta 7 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris 2 vastaste pealeviset, sooritas ühe vaheltlõike ja tegi ühe pallikaotuse ning 4 isiklikku viga.

Lassist rohkem viskas punkte vaid Julijana Vojinovic, kelle arvele kogunes 26 silma. Kaotajate resultatiivseim oli 16 punkti visanud Lauren Cannatelli.

Duquesne’i kõigi aegade punktitoojate edetabelis tõusis Lass nüüd 15. kohale.

Duquesne on Atlantic 10 konverentsis kogunud 6 võitu ja 4 kaotust, millega jätkatakse 5. kohal. Kogu hooaja peale on naiskonnal kirjas 12 võitu ning 11 kaotust. Oma järgmise kohtumise peab Duquesne kolmapäeval, kui võõrustab konverentsi tabelis 6. kohal asuvat Saint Louis’d.