Laane aitas Ethnikose põhihooaja viimases mängus võidule ja ühtlasi play-offi

-Rait-Riivo Laane | Ethnikos Piraeus BC Facebook

Kreeka korvpalli esiliigas alistas Rait-Riivo Laane koduklubi Ethnikos 67:57 Patra Apolloni meeskonna ja kindlustas sellega tabeli viiendana koha veerandfinaalis.

Avaveerand kuulus võõrustajatele 18:17 ja poolajaks oli Apollon juba kümne silmaga taga. Kolmanda veerandaja lõppedes oli Ethnikose eduseis vaid kolm punkti, kuid tugeva viimase neljandiku toel saadi kokkuvõttes siiski kümnepunktiline võit kätte.

Rait-Riivo Laane mängis ligi 31 minutit ja viskas selle ajaga 5 punkti (vabavisked 1/2, kahesed 2/5, kolmesed 0/3). Lisaks jagas eestlasest tagamängija koguni 10 korvisöötu, võttis 2 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike, kaotas kolmel korral palli ning sooritas 3 isiklikku viga. Kostas Machairas oli Ethnikose resultatiivseim, saades kirja 21 punkti ja 15 lauapalli. Vastastele tõi 24 silma Alex Acker.

Ethnikos (17-13) on veerandfinaalis vastamisi minemas just Apolloniga (20-10), kes lõpetas tabelis ühe koha võrra kõrgemal kohal ja omab nii ka koduväljakueelist.