fbpx
Close

Läbi aegade ühe parima keskmängija arvates tuleks NBA hooaeg tühistada

-Shaquille O'Neal | Foto: AP/Scanpix

-Shaquille O’Neal | Foto: AP/Scanpix

Kuigi NBA juhtkond näeb vaeva, et 11. märtsil peatatud hooajaga peagi jätkata, arvab neljakordne NBA meister, kuulsuste halli liige ja praegune TNT analüütik Shaquille O’Neal, et tänavune hooaja tuleks tühistada ja keskenduma peaks järgmisele hooajale.

48-aastane O’Neal ütles hiljutises intervjuus: “Minu arvates tuleks hooaeg tühistada. Kõik tuleks koju saata, tervis korda saada ja järgmisel aastal tagasi tulla. Lihtsalt loobuge sellest hooajast, tühistage see. Proovida praegu tagasi tulla, et kiirustades play-off’id pidada? Kes iganes sel aastal võidaks, saaks oma nime järele tärni. Neid ei austataks kui meistreid. Mis juhtuks, kui uue play-off’i formaadi tõttu võidaks üllatusmeeskond? Keegi ei peaks seda õigeks. Seega pigem tühistage see hooaeg. Muretsema peaks fännide ja inimeste ohutuse pärast. Naasta tuleks järgmisel aastal.”

216 cm pikkune O’Neal veetis NBA-s kokku 19 hooaega, esindades kuut eri meeskonda. Kolmel korral Los Angeles Lakersiga (2000–2002) ja korra Miami Heatiga (2006) NBA meistriks kroonitud keskmängija pälvis 2000. aastal NBA põhihooaja MVP ja 2000.–2002. aastal finaalide MVP autasu. 15 korral tähtede mängule valitud hiiglase karjääri keskmisteks näitajateks jäid 23,7 punkti, 10,9 lauapalli, 2,5 korvisöötu ja 2,3 viskeblokeeringut mängus.

scroll to top