Lass ja Duquesne olid lähedal imelisele tagasitulekule, kuid kaotasid napilt

-Kadri-Ann Lass | Foto: Duquesne Athletics

Kadri-Ann Lass ja tema kodunaiskond Duquesne Dukes pidid pühapäeval USA üliõpilasliigas NCAA vastu võtma kaotuse, kui koduväljakul jäädi napilt 54:55 (9:16, 5:11, 15:19, 25:9) alla George Washington Colonialsile.

Duquesne alustas kohtumist kehvasti ja kaotas korvidevaese avapoolaja 14:27. 2.30 enne kolmanda veerandaja lõppu jäi kodunaiskond koguni 24 punktiga taha, kuid lõpetas perioodi 9:2 spurdiga ning läks viimasele neljandikule vastu 17-punktilises kaotusseisus (29:46). Viimasel veerandil jätkas Duquesne vahe vähendamist ja 9 sekundit enne lõpuvilet oli kaotusseis vaid ühepunktine (54:55), kuid sama skooriga mäng ka lõppes.

Algkoosseisus alustanud Lass teenis 34 minutit mänguaega, olles sellega oma naiskonnast enim väljakul viibinud mängija. Selle ajaga viskas ta 11 punkti (kahesed 5/11, kolmesed 0/2, vabavisked 1/2), võttis 6 lauapalli, sooritas ühe vaheltlõike ja tegi ühe isiklikku vea.

Eestlannast rohkem punkte viskas Duquesne’i eest vaid Chassidy Omogrosso, kes kogus 18 punkti. Võitjate poolel viskas Mei-Lyn Bautista mängu parimana 20 silma.

Lassi koduülikoolil on Atlantic 10 konverentsis nüüd kirjas 5 võitu ja 2 kaotust, millega langeti 4. kohale. Kokku on naiskond sel hooajal kirja saanud 11 võitu ja 9 kaotust. Duquesne peab järgmise kohtumise 3. veebruaril, kui külla sõidetakse Fordhami Ülikooli naiskonnale.