Kullamäe ja Drelli hiilgavast etteastest hoolimata sai suure edu maha mänginud Baunach teisel lisaajal valusa kaotuse

-Kristian Kullamäe | Foto: SK Fotoart Kilian Schmitt

Kristian Kullamäe ja Henri Drelli koduklubi Baunach Young Pikes sai Saksamaa esiliigas teisel lisaajal kibeda kaotuse, kui koduväljakul jäädi Trieri Römerstromi Gladiatorsile alla 112:115.

Eestlaste koduklubi alustas kohtumist hästi ja võitis esimese veerandi 27:18. Poolajaks kasvatas Baunach edu veelgi ning riietusruumi mindi seisul 56:38. Kolmanda veerandi mängisid meeskonnad tasavägiselt ning Trier suutis kaotusseisu punkti võrra vähendada. Enne viimast veerandaega oli seis 78:61. Neljandal veerandil lagunes Bambergi farmklubi täielikult ning eduseis mängiti maha. Seisul 90:90 läks kohtumine lisajale, kuid seegi lõppes 104:104 viigiseisul. Teisel lisaajal suutis Trier oma paremuse maksma panna ning eestlaste koduklubil tuli vastu võtta valus 112:115 (27:18, 29:20, 22:23, 12:29, 14:14, 8:11) kaotus.

Vaatamata kaotusele tegid mõlemad eestlased suurepärase mängu. 19-aastane Kristian Kullamäe viibis väljakul 41 minutit ja viskas meeskonna parimana 34 punkti (kahesed 8/12, kolmesed 4/9, vabavisked 6/8), andis kolm resultatiivset söötu, võttis kolm lauapalli, tegi kaks vaheltlõiget, viis pallikaotust ning neli isiklikku viga. 18-aastane Henri Drell tõi 45 minutiga 19 punkti (kahesed 6/13, kolmesed 2/9, vabavisked 1/2), andis kuus resultatiivset söötu, võttis seitse lauapalli, tegi kolm viske blokeeringut, neli vaheltlõiget, neli pallikaotust ning neli isiklikku viga.

Baunach’i poolelt toetas eestlasi Marvin Heckel 21 silmaga. Trieri parimad olid Kelvin Lewis 29 punktiga ning võimsale kolmikduublile lähedal olnud Jermaine Bucknor, kes viskas 23 punkti, võttis 18 lauapalli ja andis üheksa resultatiivset söötu.

Baunach (5-15) asub turniiritabelis eelviimasel ehk 15. kohal. Eestlaste liigahooaeg jätkub 2. veebruaril, kui võõrsil kohtutakse Kirchheimi Knights’iga (9-11).