fbpx
Close

Läti NBA staar helgema tuleviku huvides Disneylandi ei sõida

Avatar
-Davis Bertans | Foto: AFP/Scanpix

Kuigi korvpalliliigas NBA käivad ettevalmistused hooaja lõppakordiks, jäävad mõned mängumehed ligi neljakuiselt koroonaviirusest tingitud puhkuselt meeskondade juurde naasmata. Üheks eemalejääjaks on ka lätlane Davis Bertans, kellel jääb selja taha läbimurdehooaeg.

Just õnnestunud hooaeg on peamine põhjus, miks Bertans soovib korvpalliportaali Eurohoops kinnitusel Orlandos peetaval jätkuhooajal mitte osaleda ning vigastuseriski vältides keskenduda vabaagendina uue ja oluliselt kopsakama lepingu hankimisele. Washington Wizardsi peamänedžer Tommy Sheppard mõistab 27-aastase mängumehe motiive: “Me kindlasti toetame tema otsust mitte mängida ning samas teame, kui palju Davis meie meeskonnale pikas vaates tähendab.”

Läti korvpalli üks kuumemaid nimesid viskas Wizardsi särgis peamiselt vahetuspingilt sekkudes 54 kohtumise jooksul 29,3 minutiga 15,4 punkti, hankis 4,5 lauapalli ning jagas 1,7 korvisöötu. Eriliselt hinnatud on 207-sentimeetrine ääremängija kuldse viskekäe poolest, tabades tänavusel hooajal 42,1%-lise täpsuse juures ligi 4 kaugviset mängus, olles mõlema näitaja osas liigas esikümnes.

Bertansi otsus tugineb kindlasti ka asjaolul, et enne NBA-sse siirdumist pidi lätlane end üles töötama kahest eesmise ristatisideme (ACL) operatsioonist, mis leidsid aset vastavalt 2013. ja 2015. aastal.

scroll to top
Inline
Inline