fbpx
Close

LeBron James, Steph Curry ja veel mitu NBA staari jääb koduklubile miljoneid võlgu

-Stephen Curry | USA Today Sports/Scanpix

-Stephen Curry | USA Today Sports/Scanpix

Alates 15. maist kärbitakse NBA korvpalliliiga ja NBA mängijate ühenduse kokkuleppel pallurite palkasid 25% võrra. See ei kehti aga juba kogu palga kätte saanud NBA superstaaridele nagu LeBron James, Stephen Curry või Kevin Durant, kes peavad tekkinud võla oma koduklubiga klaarima sügisel, vahendab ESPN.  

Kui enamik NBA mängijaid saab palgatšeki iga kuu 1. ja 15. kuupäeval, siis NBA palgaedetabeli esikümnest on kuus mängijat –  LeBron James, Stephen Curry, John Wall, Blake Griffin, Kevin Durant ja Paul George – juba kogu aastapalga kätte saanud. Nende tänavused palgakärped arvestatakse maha uue hooaja teenistusest kas 1. oktoobril või 15. novembri palgapäeval.

See tähendab, et iga 25% kärbitud palgatšeki kohta võlgneb hooajaga 37,4 miljonit teeniv LeBron James 390 000 dollarit Los Angeles Lakersile ja 40,2-miljonilise aastateenistusega Steph Curry 420 000 dollarit Golden State Warriorsile. Kui koroonaviiruse pandeemia tõttu tänavuse hooaja mängud tühistatakse, kasvavad need summad veelgi ning kõigi NBA mängijate peale kokku kaotatakse palkades enam kui miljard dollarit.

NBA kollektiivlepingu kohaselt jäävad mängijad iga tühistatud mänguga ilma umbes 1% aastapalgast. 434 lepingulisest mängijast väheneb sajal palluril igal palgapäeval töötasu vähemalt 100 000 dollari võrra. Kui sel hooajal mängud enam ei jätku, võivad mängijad sõltuvalt senipeetud mängude arvust kaotada 23–26% oma hooaja sissetulekust. See võib paljudele NBA korvpalluritele olla valus hoop, kuna paljud tulevad vaevu ots otsaga kokku.

scroll to top