Leegionärid vedasid Karud esiliigas kindla võiduni, Eichfussi debüüt edukas

-Timo Eichfuss | Foto: Siim Semiskar

Reedel peeti Saku I liigas koguni neli mängu, mis tõid võidulisa meeskondadele Tartu Kalev/Estiko, KK Viimsi/Noto, KA Tallinna Kalev/TSK ja Kadrina Karud. Kui Tartu jaoks oli see ühe kaotuse kõrvale esimeseks õnnestumiseks – ühtlasi tegi Tartu Kalev/Estiko eest oma esimese mängu esiliigas ka endine rahvuskoondise ääremängija Timo Eichfuss -, siis ülejäänud kolm tiimi on oma mõlemad seni peetud mängud võitnud, mis asetab nad ka turniiritabeli tippu.

SK Nord Aid/Cramo – KK Viimsi/Noto 81:93 (20:21, 13:24, 23:22, 25:26)

Õhtu esimeses mängus sai otsustavaks teine veerandaeg, mis kuulus seisuga 24:13 külla sõitnud Viimsile. Kätte võideldud edu mängu lõpuni hoidnud külaliste parimaks osutus viis kaugviset tabanud Kristjan Evart, kelle kontosse kanti lisaks 26 punktile ka 7 korvisöötu ja 4 lauapalli.

Suurimat tuge pakkusid perfektselt kahepunktiviskeid (8/8) sopsanud õhulendur Andreas Märtson 20 punkti ja 5 lauapalli ning Mihkel Allorg 17 silma ja 8 lauapalliga. SK Nord Aid/Cramot hoidsid mängus 20 punkti toonud Aleksander Kaaberma ning lisaks 18 punktile ka 6 lauapalli kirja saanud Sander Järve.

Kadrina Karud – Eesti Maaülikool/Skarcon 96:75 (24:18, 22:25, 23:15, 27:17)

Kadrina Karude hooaja esimene kodumäng päädis kindla 21-punktilise võiduga, kui Eesti Maaülikool/Skarcon alistati seisuga 96:75. Karude mängu vedasid eelkõige leegionärid Rimantas Daunys (26 p, 5 lp), Austin Dwight Wrighten (17 p, 15 lp, 5 rs) ja De Vante Rashawn Young (16 p, 8 rs), keda Gert Kaldmäe toetas 15 silmaga.

Maaülikooli parimana tõi kuus kolmepunktiviset tabanud Erik Kaasik 25 punkti, millele Randel Rainer Lille lisas 14 ning Jan Samuel Vogelainen 11 silma, viimase saagiks langes ka 7 lauapalli.

Rae Koss/Hansaviimistlus – Tartu Kalev/Estiko 79:88 (11:22, 23:27, 29:15, 16:24)

Esiliiga uustulnukal Rae Koss/Hansaviimistlusel ei õnnestunud võiduarvet avada ka koduseinte vahel, kui hooaja teine kaotus tuli turniiritabelisse kirjutada numbritega 79:88. Veel seitse minutit enne lõpusireeni 71:64 juhtinud võõrustajaid tabas viimasel perioodil mõõn, mis otsustas ka mängu saatuse.

Tartu võidu peaarhitektid olid Artur Liiv 21 punkti ja 9 lauapalliga, Marten Järvik 17 punkti ja 5 resultatiivse sööduga ning Timo Eichfuss 14 silma ja 7 lauapalliga. Kaotajate skooritegemise eest kandis enim hoolt Riho Suija (27 p), mitmekülgse mänguga paistis silma Kristo Saage, kelle arvele jäi 22 punkti, 6 lauapalli ja 7 korvisöötu.