fbpx
Close

Legendaarne tossubränd Converse on Nike abiga korvpallis tagasi!

-Kelly Oubre jr. Converse All Star Pro BB ketsidega | Foto: AFP/Scanpix

-Kelly Oubre jr. Converse All Star Pro BB ketsidega | Foto: AFP/Scanpix

Kuni 1970-ndate aastateni USA korvpallimaastikul peaaegu monopoolses seisuses olnud Converse’i korvpallijalatsid on pärast mõningast pausi taas jõuliselt turule tulemas. Nike abil taaselustatud bränd soovib tulla tagasi nii NBA väljakutele kui korvpalliplatsidele üle kogu maailma.

Legendaarsete Chuck Taylor All Stars ketside tootja Converse osteti 2003. aasta suvel Nike poolt üles ning viimastel aastatel on ette võetud tõsine eesmärk murda ennast tagasi tippkorvpalli. Phoenix Sunsi noor staar Kelly Oubre jr. oli esimene mängumees, kes 2019. aastal Converse’i uue tulemisega kaasati.

Tänavuse aastanumbri sees on Converse’iga lepingu allkirjastanud ka Golden State Warriorsi äär Draymond Green ja Oklahoma City Thunderi verinoor tagamees Shai Gilgeous-Alexander. Naiste tippliigast WNBA on Converse’i kasuks otsustanud Washington Mysticsi tagamängija Natasha Cloud. (VAATA VIDEOID!)

Larry Bird, Magic Johnson, Dennis Rodman ja ka meie oma Martin Müürsepp. Mis neid legendaarseid mehi ühendab? Vastus: Converse korvpallijalatsid.

Ühel hetkel võeti peakontoris vastu otsus, et bränd, mis omal ajal tegi 50 aastat planeedi parimaid korvpallijalanõusid, peaks ka tänapäeval suutma pakkuda korvpallitossude turul teistele kaubamärkidele stiilset ja kvaliteetset konkurentsi. Profiliiga NBA on selleks ainuõige pinnas, kust alustada, kuna sealsetel platsidel ja maailma parimate profimängijate jalas luuakse uusi trende. Just 2020 on Converse’i jaoks korvpallis tõelise uue tulemise aasta.

Converse All Star Pro BB ja G4 mudelite tutvustuse avamiseks kliki pildil või siin lingil!

Converse pakub korvpalluritele hetkel kahte erinevate mudelit. All Star Pro BB on liikuvamale mängijale mõeldud kets ning G4 märksõnaks on jõulisus. Mõlemast ketsist on olemas nii madal kui kõrge versioon ning erinevad värvilahendused võimaldavad igal korvpallisõbral leida endale meelepärase jalatsi.

Converse All Star Pro BB nägi ilmavalgust tänu sellele, et kokku tuli tosinast inimesest koostatud arendustiim, kus oli ühendatud Converse’i rikkalik pärand ja Nike tehnoloogiline võimekus. Disaineritele tehti üheks oluliseks ülesandeks panna ketsid välja nägema nagu Converse’id, mitte Nike’d.

Ikooniliste Chuck Taylori ketside austajad leiavad Pro BB kossuketsi välimuses legendaarse jalatsiga mitmeid sarnaseid jooni. Pro BB puhul on märksõnadeks ka lihtsus ja puhtus, et olla kontrastiks korvpalliketsidele, kus on küljes küll kõikvõimalikud kellad ja viled, aga jalatsi põhiolemus kipub kaduma.

Converse G4 on seevastu oluliselt domineerivama välimusega kets, mis on inspireeritud väga jõulisest 1980-ndate lõpu Converse ERX mudelist, mida kandsid muuhulgas ka kuulsad Detroit Pistonsi riiukuked.

Hakka jälgima Converse Hoops instagrami kontot!

Päris oma Converse’i ketsid saad endale soetada kas Teamsport.ee ja Ballzy.ee kauplustest või e-poodidest! All Star Pro BB on saadaval ka suuremates Sportlandi kauplustes.

Kolmapäeval alustame Korvpall24.ee Facebooki lehel loosimängu, kus üks õnnelik osaleja võidab endale Converse’i kossuketsid. Hoia silmad lahti!


-Siim-Markus Post Converse All Star Pro BB Evo ketsidega | Foto: Siim Semiskar

Eestis on teist hooaega Converse’i korvpalliketsidega mängimas tänavu suvel rahvuskoondises debüüdi teinud terav tagamees Siim-Markus Post. Uurisime 23-aastase mängujuhi käest, millega Converse’i tossud tema ära võlunud on.

Mis ajast Sa Converse’idega mängid ja milliseid erinevaid tosse oled proovinud?

Eelmisel hooajal sain esimest korda Converse’i ketse proovida ja tänavusest hooajast alates oleme kokku leppinud, et esindan mängijana Converse’i brändi. Olen mänginud nii kõrgete kui madalate Pro BB ketsidega ja ka uuema Pro BB Evo mudeliga, mis peaks nüüdseks olema juba ka poelettidel.

Mille poolest Converse Pro BB Sinu jaoks teistest ketsidest eristub?

Esiteks juba sellega, et enamus mängijaid veel ei kanna seda ja ma saan teistest eristuda. Teiseks, mulle isiklikult meeldib Converse’i juures väga see, et võin võtta karbist tuttuue ketsi ja minna sellega trenni, ilma et mind hakkaks midagi häirima. Tavaliselt on teiste uute ketsidega alati probleeme: kas sureb jalg sees ära, hakkab kuskilt hõõruma või on tallad veel libedad. Peab arvestama sellega, et nädal või kaks läheb aega ketside sissemängimiseks. Converse’iga seda probleemi pole.

Kuna Converse üritab alles n-ö uuesti kossumaailma ennast sisse süüa, siis kas Sinu Converse’id on meeskonna sees pilke ka püüdnud ja riietusruumis päritakse, mis tossud need on?

Eelmisel aastal, kui Converse Eesti turule tuli ja sain nendega mängida, siis ikka vaadati natuke viltu. Naerdi, et no mis ketsiga sa nüüd mängid, et see pole õige kossukets. Aga mida aeg edasi, seda rohkem mängijaid neid juba kasutab. Sel aastal on Tallinna Kalev/TLÜ välismaalased juba uurinud, kui hea kets on ja kust neid saada on.

Miks peaks näiteks tavaline harrastuskorvpallur Sinu arvates Converse’i tossule võimaluse andma?

Esiteks, kuna Converse on Nike all, siis Converse’i tossude tald ja sisemus on väga sarnane Kobe ketsiga, mis on väga hea ja kvaliteetne. Teiseks, pole aeganõudvat sissemängimist ega poole trenni pealt ketsi vahetust – paned tossu jalga ja oled valmis. Kolmandaks, pidamine on kohe alguses hea, toss on kerge ja püsib mugavalt jalas, nagu sokk. Ning neljandaks, miks mitte eristuda hallist massist ja panna jalga midagi teistsugust ning tõmmata rohkem pilke?

scroll to top