fbpx
Close

Legendaarse Chicago Bullsi äär: NBA parim korvpallur on Kevin Durant

-Toni Kukoc | Foto: AP/Scanpix

-Toni Kukoc | Foto: AP/Scanpix

Kolmekordne NBA meister Toni Kukoc on üks endistest Chicago Bullsi mängumeestest, kes tänu Michael Jordani dokumentaalseriaalile “The Last Dance” taas tähelepanu keskpunkti kerkinud. Redditis sõna võtnud 51-aastane horvaat sõnas, et tema arvates on hetkel NBA parim mängija Kevin Durant.

“LeBron James’i võetakse juba päris tihti kui mängujuhti, mis on väga äge. Aga minu jaoks on Kevin Durant NBA parim korvpallur. Ta suudab palli suurepäraselt üle tuua. Kuulus kolmnurkrünnak ehk triangle offense võimaldas meil Bullsis kõigil olla kas mängujuhi kohal, korvi all low postis või täita nurkasid,” sobitas Kukoc oma vaimusilmas Duranti kuulsasse rünnakuskeemi, mis oli Chicago Bullsi peatreeneri Phil Jacksoni leivanumbriks.

Kukoc jätkas: “Korvpalliväljakul pole mängujuhti alati vaja, kui on olemas 3-4 väga heade oskustega mängijat, kes suudavad kõiki positsioone katta.”

2017. aastal korvpalli kuulsuste halli valitud Kukoc mängis NBA-s aastatel 1993-2006 ning veidi vähem kui tuhande kohtumisega on tema karjääri keskmised numbrid 11,6 punkti, 4,2 lauapalli ja 3,7 resultatiivset söötu.

Kukoci lemmik Kevin Durant pidi tänavuse hooaja jalatrauma tõttu vahele jätma ning teeb tõenäoliselt oma debüüdi Brooklyn Netsi särgis uue hooaja alguses. Seni on Durant esindanud ühe hooaja Seattle Sonicsit, seejärel kaheksa aastat Oklahoma City Thunderit ja kolm hooaega Golden State Warriorsi. Warriorsiga tuli 31-aastane ja 208 cm pikkune mees ka aastatel 2017 ja 2018 NBA meistriks.

scroll to top