Liidrita mänginud Tartu Ülikool/Kalev sai Leedu klubilt kindla kaotuse

-Eleriin Vaino | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikool/Kalevi naiskond võõrustas pühapäeval Balti liiga kõrgema divisjoni kohtumises Leedu klubi Šiauliaid, kellele jäädi alla 48:75 (14:18, 9:16, 16:20, 9:21).

Tartlannad tabasid esimese 20 minuti jooksul mängust vaid viis viset 27-st ning poolajapausile mindi 11-punktilises kaotusseisus (23:34). Kolmandal veerandajal jõuti Belinda Lepmetsa kaugviske järel korraks üheksa punkti kaugusele (37:46), ent lähemale enam ei pääsetud.

Võõrustajate poolel jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Eleriin Vaino, kelle arvele kogunes 18 silma ja 9 lauapalli. Miriam Prim viskas 8, Helerin Kass 7 ja Belinda Lepmets 6 punkti. Tartlannade poolel ei teinud kaasa võistkonna liider Anna Gret Asi, kes on liiga parim korvikütt ja söödujagaja (keskmised numbrid vastavalt 25 punkti ja 7,5 korvisöötu).

Šiauliai resultatiivseim oli venelanna Valeria Jakovleva 25 punktiga.

Tartu Ülikool/Kalev jätkab hooaega kolme võidu ja kahe kaotusega, Šiauliail on kirjas kaks võitu ja viis kaotust.