fbpx
Close

Maik-Kalev Kotsari ülikooliaastad South Carolinas kulmineerusid uhke tunnustusega

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eesti rahvuskoondislane, tänavu USA-s nelja-aastast ülikoolikarjääri lõpetav Maik-Kalev Kotsar on vägevate sportlike saavutuste kõrval silma paistnud ka eeskujulike õpitulemustega, mistõttu valiti ta South Carolina ülikooli aasta parimaks õpilassportlaseks.

Auväärt tiitel antakse ülikooli lõpetajale, kelle erakordsete akadeemiliste saavutuste kõrval võetakse arvesse ka panust sporditegevuses. “Olin sellest kuuldes väga elevil, sellise autasu saamine tähendab väga palju,” teatas õnnelik Kotsar, kes pälvis taolise tunnustuse ülikooli ajaloo esimese meeskorvpallurina.

“Akadeemiliselt oli minu jaoks üks suurimaid katsumusi teises keeles õppimine. Siia kooli tulles oli mu inglise keel üpris hea, kuid sellegipoolest oli just keel minu jaoks suurim proovikivi. Korvpall oli veidi lihtsam, kuna paljud terminid on rahvusvahelised,” kirjeldas Kotsar USA-sse ülikooli tulemist.

Pärast ülikooli lõpetamist loodab finantskraadi omandanud 23-aastane Kotsar alustada profikorvpalluri karjääri ja kui kunagi tulevikus on aeg tossud varna riputada, ootab mees pikisilmi kodumaale naasmist: “Tahan kindlasti Eesti lastega tegeleda, soovin neid kas korvpalli või muu hariduse kaudu aidata.”

Lisaks parima õpilassportlase auhinnale sai USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis South Carolina Gamecocksi eest mänginud 211 cm pikkune Kotsar mullu tunnustuse heade õpitulemuste eest ning valiti tänavuse eduka hooaja eest CLASSi auhinna 30 kandidaadi sekka ja ka konverentsi parimate mängijate hulka.

scroll to top