fbpx
Close

Mailis Pokk läheb Prantsusmaal play-offidele vastu teadmisega, et Landes Basketis ta ei jätka

-Mailis Pokk | Foto: Mathieu Visade

-Mailis Pokk | Foto: Mathieu Visade

Eesti naiste korvpallikoondise liider Mailis Pokk lõpetas Prantsusmaa kõrgliiga põhiturniiri oma tänavuse hooaja parima esitusega ning on eelseisvateks play-offideks valmis. Küll teatas Pokk Korvpall24.ee portaalile, et uuel hooajal ta Landes Basketi naiskonnas enam ei jätka.

Landes Basket kogus 22-st mängust 12 võitu, mis andis 12 tiimi hulgas 6. koha. See oli enne hooaja algust ka naiskonna sees seatud miinimumeesmärgiks.

“Põhiturniir oli meie jaoks väga üles ja allamäge. Me ei leidnud hooaja vältel stabiilsust, et mängida mitu mängu järjest hästi. Seepärast saime suuri võite tugevate võistkondade vastu, aga samas ka väga valusaid kaotusi võistkondadelt, kellest võiksime kindlalt üle olla. Siiski saavutasime ühe hooaja eesmärgi jõuda põhiturniiri kuue parema hulga, mis tagab võistkonnale osaluse EuroCup sarjas ka järgmiseks hooajaks,” selgitas Pokk.

26-aastase ääremängija enda sõnul oli tema esimene hooaeg Prantsusmaa kõrgliigas nagu kogu tiimilgi ebastabiilne. 19 kohtumisega keskmiselt 3,7 punkti kirja saanud eestlanna parimaks esituseks jäi põhihooaja viimane mäng Villeneuve’i vastu, keda ta kostitas 15 minuti jooksul 12 punktiga.

“Kuidas seda öeldakse täpselt eesti keeles… see on töövõit,” sõnas Tartust pärit Pokk oma hiljutise esituse kohta ning lisas kogu hooaja kommentaariks: “On olnud raske, aga töö tegemine ei lõppe ja alla anda ei saa. Mängus antud võimalused tuleb igal juhul ära kasutada.”

“Aga, kui küsida, kas jätkan siin klubis, siis ei. See on kindel. Kuid edasine on kõik veel lahtine,” teatas Pokk tulevikuplaanide kohta. Klubist lahkumine polnud eestlanna enda otsus, kuna Landes Basket vahetab peatreenerit ning uue juhendajaga koos vahetub ka sisuliselt kogu võistkond.

Enne, kui praeguses klubis asjad pakitud saab, on Pokil võimalus ennast proovile panna Prantsusmaa kõrgliiga play-offis, kus veerandfinaalis minnakse vastamisi põhiturniiril 3. kohaga lõpetanud Montpellier’ (16-6) naiskonnaga. Põhiturniiril mõlemad omavahelised heitlused napilt kaotati – 81:86 ja 50:51.

“Tegemist on väga tugeva võistkonnaga. Montpellier mängib hetkel ka EuroCupi finaalis venelaste Nadežda vastu ning esimese mängu nad võitsid (75:71 – toim.). Neil on väga tugev ja energiline võistkondlik mäng. Meie võtame nüüd mäng mängult, valmistume kõvaks lahinguks. Midagi lihtsat tulemas pole, aga oleme valmis võimalikult kaugele minema,” sõnas Pokk eelseisva vastase kohta.

Kuigi Pokil on juba teada, et Landes Basketis ta uuel hooajal ei jätka, siis play-offide eel see teda ei häiri: “Pigem sellele ei mõtle, mängida tuleb ikka ning võidud tuleb võtta. Pigem naudin seda võimalust, mis siin veel pakutakse. Klubi otsus on mul juba mõnda aega teada olnud, seega hetkel see minu mängu kuidagi ei mõjuta.”

Prantsusmaa naiste kõrgliigas alustatakse veerandfinaalidega 17. aprillil.

Vaata ka: VIDEOLUGU | Mailis Pokk: kogemused, mis välismaalt saab, on hindamatud

scroll to top