Mängupaika vahetama sunnitud Tallinna Kalev/TLÜ sai lisaajal valusa kaotuse

-Janar Talts | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas teenis laupäeval valusa kaotuse mängupaika vahetama sunnitud Tallinna Kalev/TLÜ, kes jäi lisaajal tulemusega 96:99 alla Jurmala Betsafele.

Tallinna Kalev/TLÜ – Jurmala Betsafe 96:99 (12:23, 22:24, 22:20, 29:18, 11:14)

Algselt 17.00 Sõle spordihoones toimuma pidanud kohtumine viidi halli lekkiva katuse tõttu üle Taltechi spordihoonesse ja mäng algas kell 19.15.

Avaveerandil lauavõitluses selgelt alla jäänud Tallinna Kalev/TLÜ alustas kohtumist kehvasti ja kaotas avaveerandi 12:23. Teise veerandi keskel suutsid kalevlased Janar Taltsi juhtimisel kaotusseisu vähendada, kuid avapoolaja lõpuks kasvas vahe 13 punkti peale 34:47.

1.31 enne kolmanda veerandaja lõppu jõudis Tallinna Kalev 6 punkti kaugusele (56:62), kuid neljandale veerandile mindi vastu siiski 56:67 kaotusseisus. 6 minutit enne neljanda perioodi lõppu pääses Tallinna Kalev korraks ühe punktiga ette 72:71 ja tasavägine heitlus jätkus kuni normaalaja lõpuni. Vaid 0,2 sekundit enne normaalaja lõppu tabas Taylor Stafford kolmepunktiviske ning viis kohtumise seisul 85:85 lisaajale. Lisaaja alguses pääses Jurmala 4 punktiga ette, kuid Tallinna Kalev tegi vahe tasa ja veel 47 sekundit enne mängu lõppu oli kodumeeskond ees 94:93. 13 sekundit enne kohtumise lõppu maandus 5 veaga pingile üks mängu kangelasi Talts ning Jurmala kindlustas võidu vabavisetega.

Sel esmaspäeval koondisekarjääri lõpetamisest teada andnud Janar Talts viskas Tallinna Kalevi kasuks 25 punkti. Ronald McGhee Jr lisas 17, Damarcus Harrison 16, Taylor Stafford 14 ja Karl Johan Lips 12 punkti.

Võitjate poolelt kerkis üleplatsimeheks debüüdi teinud Kaspars Vecvagars, kes sai kirja 27 punkti. Kaksikduubli teinud Karlis Lasmanis toetas teda 21 silma ja 11 lauapalliga. Ugis Pinete lisas 16 ja Lauris Blaus 11 punkti.

Jurmala Betsafe möödus võiduga turniiritabelis just Tallinna Kalevist ning asub nüüd 11 võidu ja 11 kaotusega 5. kohal. Tallinna Kalev jätkab 10 võidu ja 10 kaotusega 6. positsioonil. Oma järgmise kohtumise peab Tallinna Kalev/TLÜ kolmapäeval, 3. veebruaril kell 19.00, kui võõrustab Karulaugu spordikeskuses turniiritabelis 10. kohal asuvat Tartu Ülikooli.

BK Ventspils – BK Ogre 99:79 (29:10, 23:27, 24:25, 23:17)

Kell 17.00 alanud kohtumises sai turniiritabeli liider ja valitsev Läti meister Ventspils koduväljakul jagu Ogre meeskonnast. Ventspils tegi 19-punktilise vahe sisse juba avaveerandiga ning domineeris mängu kuni lõpusireenini.

Võitjate poolelt jõudis kahekohalise punktisummani 6 mängijat: Jonathan Arledge viskas meeskonna parimana 22, Rihards Lomažs lisas 18, Ousmane Drame 15, Ronalds Zakis 13, Aaron Johnson 12 ning Janis Berzinš 11 punkti. Ogre parim punktitooja oli Edgars Lasenbergs, kes viskas üleplatsimehena 25 punkti. Kristaps Dargais lisas 16 ja Janis Poznaks 10 silma.

Turniiritabelis esikohal jätkav Ventspils on nüüd hooaja avamängus saadud kaotuse järel teeninud juba 19 järjestikust võitu, 4. kohal asuv Ogre on kogunud 14 võitu ja 6 kaotust.

Järgmine OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga kohtumine toimub pühapäeval, 3. veebruaril kell 16.00, kui TalTech võõrustab Rapla Avis Utilitast.