Sander Raieste 29 punktist ei piisanud lisaaja võiduks

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

Eesti koondislane Sander Raieste tegi üle hulga aja väga mehise mängu Hispaania tugevuselt kolmandas liigas (LEB Silver) Baskonia duubli eest, kui lisaaja järel kaotati Zornotza Saskibaloi Taldea meeskonnale 95:98 (23:25, 20:24, 17:18, 23:16, 12:15).

Põnev korvpalliõhtu oli Hispaanias, kui Baskonia duubel võttis mõõtu liigatabelis esimese koha eest võitleva Saskibaloi Taldea meeskonnalt. Pärast kolme veerandit oli oodatult ees Taldea tiim seitsme punktiga, kuid Raieste vedamisel jõuti lisaajale. Pärast südikat võitlust jäädi seal siiski alla. Baskonia duubel viskas koguni 60% kahestest sisse, kuid vastane tabas 44% kolmeseid ning see sai põnevas heitluses otsustavaks.

Võimsa mängu teinud Raieste oli oma meeskonna parim. Ta viskas ligi 40 minuti jooksul 29 punkti (kahesed 12/14, kolmesed 1/3, vabavisked 2/7), haaras 5 lauapalli, andis 3 söötu, tegi 2 vaheltlõiget, 4 pallikaotust ja 2 viga. Teda toetasid Ivan Munumer 20, Tavario Earnest Miller 19 silma ning 10 lauapalliga ja Lautaro Tomas Lopez 18 punktiga.

Mängu parim oli aga Saskibaloi Taldea tiimi Kevin Richard Bercy, kes viskas 34 silma ja haaras juurde 14 lauapalli. Lisaks panustasid Usun Osakue ja Roderick Jordan Bobbitt 14 punktiga.

Liigatabelis asub Baskonia duubel 7 võidu ja 13 kaotusega 10. kohal. Järgmisena kohtutakse koduväljakul 9. veebruaril Baloncesto Gijoni meeskonnaga.