Mark Andreas Jaakson oli nädalavahetusel Tšehhis lähedal kolmikduublile

-Mark Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

Tšehhi korvpalliakadeemias GBA mängivad 18-aastased Mark Andreas Jaakson ja Artur Konontšuk teenisid kahes nädalavahetusel peetud U19 vanuseklassi kohtumises võidu ja kaotuse.

Laupäeval peetud mängus alistas GBA tugeva esimese poolaja toel võõrsil Tšehhi suurklubi Nymburki noortemeeskonna 77:75 (25:16, 17:9, 12:27, 23:23). Jaakson viibis väljakul 31 minutit ning viskas selle ajaga 13 punkti (kahesed 3/8, kolmesed 1/5, vabavisked 4/4). Lisaks sai kolmikduubliga flirtinud tagamängija kirja 9 lauapalli, 9 korvisöötu, 2 pallikaotust ja 3 viga. Konontšuk teenis mänguaega üle 29 minuti, mille jooksul viskas 8 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/3, vabavisked 3/4), hankis 5 lauapalli ning andis ühe korvisöödu. Veel sooritas ääremängija 5 pallikaotust, ühe vaheltlõike ja 3 viga.

Pühapäevases kohtumises kaotas viimasel otsustaval veerandil mängu käest andnud GBA võõrsil Praha USK järelkasvule 60:69 (15:19, 15:16, 22:15, 8:19). Jaakson sai 35 mänguminuti jooksul kirja 11 punkti (kahesed 4/7, kolmesed 1/2, vabavisked 0/0), 4 lauapalli, 3 korvisöötu, 6 pallikaotust, ühe bloki ja 3 viga. 33 minutit väljakul viibinud Konontšuk lisas 12 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 2/9, vabavisked 0/0), 6 lauapalli, ühe korvisöödu, 2 pallikaotust, ühe vaheltlõike, ühe bloki ja 2 viga.

Kolm kohtumist pidanud GBA U19 meeskonnal on nüüd kirjas kaks võitu ja üks kaotus. Järgmised mängud Tšehhi U19 võistlussarjas ehk U19 Extraligas peab GBA 27. ja 28. oktoobril.