fbpx
Close

Martin Dorbek: 3×3 korvpallis on oluline sitkus ja võhm

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

Teisipäeval toimus Ballzy esinduses Tallinnas pressikonverents, kus avaldati Eesti 3×3 korvpallikoondise liikmed, kes juunis sõidavad Filipiinidele esindama meie koondist maailmameistrivõistlustele.

Koondise peatreener Siim Raudla valis mängijateks neli saalikorvpallist väga tuntud meest, kui ookeani tagant tuleb Maik-Kalev Kotsar, Rootsi liigast Jaan Puidet, Inglismaalt Joonas Järveläinen ja Eesti valitsevast meisterklubist Martin Dorbek.

Sellest seltskonnast ainsana on saalikorvpalli hooaeg lõpetamata veel BC Kalev/Cramo tagamehel Martin Dorbekul, keda ootab ees Alexela korvpalli meistriliiga finaalseeria. Dorbek ei usu, et tema hilisem liitumine võiks koondisele suureks probleemiks saada.

“Hetkel ma keskendun ikka 5×5 korvpallile, see on minu jaoks esmatähtis. Kokkulepe oli selline, et kui hooaeg läbi saab, siis liitun, kuna ma nagunii jalgu seinale ei pane. Ma olen Jaan Puidetiga kogu lapsepõlve koos mänginud ja Maik-Kalev Kotsariga olen universiaadil kokku puutunud. Me saame hakkama, midagi hullu pole,” kinnitas Dorbek Korvpall24.ee portaalile.

Kas sellevõrra on Sul suurem motivatsioon lõpetada finaalseeria võimalikult kiirelt ehk 4-0? “See ei saa suurem olla, kuna Cramos kõigil on eesmärk finaalis näidata parimat mängu!” vastas Dorbek.

“Treener Siim Raudla on võistkonna väga hästi kokku pannud ja hetkel ma ei oska rolle välja jagada. Kõik on piisavalt universaalsed mängijad ja saavad kõigega hakkama. 3×3 korvpallis on oluline sitkus, et sa ei anna kunagi alla. Piisav võhm peab ka olema, sest seal viimase kolme minutiga võib mängu seis kiirelt kindlast võidust kaotuseks pöörduda,” sõnas Dorbek küsimuse peale, mis on koondise suurimateks plussideks.

Ta lisas naljatades ka ühe kuldse tõe, mida mängudes tähele peaks panema: “Joonas Järveläinen mainis pressikonverentsil, et tema viskab meie nelikust kõige rohkem peale, aga tegelikult peab sisse viskama!”

Läbirääkimised Dorbeku võimalikust liitumisest 3×3 koondisega käisid juba pikalt, kuid otsuse võttis ta vastu lõpuks siis, kui formaat selgeks sai: “Alguses olid mingid jutud, et peab midagi ka hooaja sees kaasa tegema. Aga ma ei saa ju Cramos öelda treenerile, et ma vahepeal lähen teen mingit muud kossu ka. Kui sai liituda pärast hooaja lõppu, siis ma ei mõelnudki. Loodan, et tervis püsib ja saan 100% valmis olla.”

Kuna Dorbekul lõpeb Kalev/Cramoga leping hooaja lõpuga ära, siis klubist ja peatreenerilt Donaldas Kairyselt ta luba küsima pole pidanud: “Kairysega pole rääkinud sel teemal. See toimub pärast hooaega ja mul Cramoga mitmeaastast lepingut pole.”

3×3 MM mängitakse 8.-12. juunini Filipiinidel, Manilas, maailma suurimas sisesaalis – 55 000 inimest mahutavas Philippine Arenal. Eesti alagrupikaaslased on Sloveenia, Poola, Jaapan ja Ecuador.

Vaata pildigaleriid pressikonverentsist SIIT.

scroll to top