fbpx
Close

Michael Jordan vetostas salajase vahetustehingu, mis oleks muutnud NBA ajalugu

-Michael Jordan | Foto: AP/Scanpix

-Michael Jordan | Foto: AP/Scanpix

Praegu, mil korvpallimaailmas lööb laineid dokumentaalsari Michael Jordani ja Chicago Bullsi viimasest tiitlivõidust hooajal 1997/1998, on paslik meenutada, et ajalugu oleks võinud olla hoopis teistsugune, kui 1997. aasta suvel oleks teoks saanud Tracy McGrady ja Scottie Pippeni vahetustehing.

Endine NBA täht ja kahekordne skoorikuningas Tracy McGrady meenutas ESPN-i saates, et 1997. aasta suvel oldi väga lähedal vahetustehingule, mis oleks toona 18-aastase tulevikulootuse kohe pärast draft’i saatnud Scottie Pippeni vastu Michael Jordani juhitud Chicago Bullsi, kes oli äsja võitnud kaks järjestikust NBA meistritiitlit.

Nimelt oli Chicago klubi peamänedžeril Jerry Krause’il kindel plaan hakata meeskonnas läbi viima noorenduskuuri, mistõttu nooliti otse keskkoolist NBA-sse siirduvat tulevikulootust McGrady’t. Plaani tõsidust tõestab seegi, et McGrady lennutati enne draft’i Chicagosse salajasele kohtumisele.

Vahetustehingu keelas ära aga Michael Jordan isiklikult, mistõttu suundus McGrady 9. valikuna Toronto Raptorsisse ja Chicago Bulls võitis tänu Scottie Pippeni mitmekülgsele mängule 1998. aastal kolmanda järjestikuse NBA meistrikarika. See jäi nii Pippenile, Jordanile kui ka Bullsile viimaseks tiitliks, kuna Jordan läks seejärel teistkordselt erru ja Pippen vahetati Houston Rocketsisse.

scroll to top