fbpx
Close

Räige ülekohus? Vene nimetati Žalgirise pettumust valmistanud leegionäride hulka

-Siim-Sander Vene ja James Anderson Kaunase Žalgirise treeningul | Foto: Siim Semiskar

-Siim-Sander Vene ja James Anderson Kaunase Žalgirise treeningul | Foto: Siim Semiskar

Leedu korvpalliportaal avaldas Kaunase Žalgirise viimase kümnendi kõige rohkem pettumust valmistanud mängijate nimekirja, kuhu on sattunud ka kolmel viimasel aastal Eesti parimaks korvpalluriks valitud rahvuskoondislane Siim-Sander Vene.

Portaali sõnul on Žalgirisse küll kuulunud väärt leegionärid nagu Brandon Davies ja Kevin Pangos, kuid aastate jooksul on klubist läbi käinud ka palju välismaalasi, kes ei ole eri põhjustel neile seatud ootusi täitnud.

Kuigi Leedu portaali kohaselt ei olnud Siim-Sander Vene nii kehv mängija kui mõni teine nimekirja pääsenu, oli ta ikkagi klubi jaoks suur pettumus, kuna tema suhtes olid kõrged ootused. BC Kaunasesse, Baltaisse ja Prienaisse laenule antud Venel oli palju võimalusi oma oskusi näidata ka Žalgirise eest, kuid ta ei suutnud Leedu esiklubi eest särada.

Kaunase Žalgiris investeeris leegionäri küll palju aega ja ressursse, kuid edutult, ning Venest sai hea mängija üksnes keskmise tasemega meeskondade jaoks. Küll aga avanes leedu keelt kõneleval mehel mullu võimalus naasta Euroliigasse, kus tegi häid esitusi Gran Canaria särgis.

Uudis tekitab vastakaid tundeid ka leedulaste endi seas – nimelt mainitakse artikli kommentaaris, et Siim-Sander Venet ja lätlast Kaspars Vecvagarsit ei saa üldsegi leegionäriks nimetada, kuna tegemist on klubi enda kasvandikega.

Lisaks Venele on ebaõnnestujatena ära toodud ka lätlane Kaspars Vecvagars, sloveen Aleksandar Ćapin, kanadalane Olivier Hanlan, ameerika-egiptuse päritolu Omar Samhan, horvaat Mario Delaš, mehhiklane Alex Pérez ning jänkid Reeves Nelson, Dee Bost ja Trent Plaisted.

scroll to top