Morsad said hooaja esimese kaotuse, Coop/Mefab alistas Retlar/BC Forwardsi

-LakiLakid - Morsad | Foto: Siim Semiskar

-LakiLakid – Morsad | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliiga II divisjoni senised liidrid Morsad said laupäeval kuue võidu kõrvale esimese kaotuse, vandudes alla LakiLakidele. Nordauto võttis West Tallinna üle kindla võidu ja Coop/Mefab alistas võimsa teise veerandi toel Retlar/BC Forwardsi.

FOTOGALERII!

LakiLakid – Morsad 82:70 (23:17, 19:22, 14:19, 26:12)

Avapoolaja 39:42 kaotanud Morsad haarasid initsiatiivi kolmandal veerandil ja läksid viimasele neljandikule vastu 2-punktilises eduseisus (58:56). Otsustaval veerandil panid oma paremuse maksma LakiLakid, kes võitsid juba viienda järjestikuse mängu.

Võitjate parim oli 6 kolmepunktiviset tabanud Martin Tõrv, kes kogus mängu parimana 22 silma. Gert Kuuskmäe toetas teda 17, Freddy Haljandi 12 ja Madis Löper 11 punktiga. Kaotajate resultatiivseim oli 20 punkti toonud Tõnis Sepp. Marko Kaljuvee lisas 17, Mirko Kiison 15 ja Kris Kallas 11 silma.

Kuue võidu kõrvale esimese kaotuse saanud Morsad langesid liigatabelis 2. kohale, LakiLakid jätkavad kuue võidu ja kahe kaotusega 5. positsioonil.

Nordauto – West Tallinn 73:53 (17:10, 20:11, 21:16, 15:16)

Nordauto haaras initsiatiivi kohe algusest enda kätte, võites avapoolaja 37:21 ning juhtides kolme veerandi järel juba 58:37. Pingevaba viimase veerandi võitis ühe punktiga West Tallinn, kes mingit ohtu Nordautole enam ei kujutatud.

Võitjate poolel viskas Caspar Metusala mängu parimana 13 punkti. Kahekohalise punktisummani jõudsid Nordauto poolel veel Marek Keskküla 11 ja Andre Sandla 10 punktiga, Einar Grüning lisas 8 ning Janek Lahe 7 silma. West Tallinna tulemuslikuim oli Karl Parve 11 punktiga, Erik Erma ja Marcus Moosar lisasid kumbki 9 silma.

Liigatabelis 4. kohal asuv Nordauto on sel hooajal kogunud kuus võitu ja kaks kaotust, West Tallinn on kahe võidu ja viie kaotusega 9. positsioonil.

Coop/Mefab – Retlar/BC Forwards 67:61 (16:18, 20:9, 14:15, 17:19)

Retlar/BC Forwards võitis avaveerandi kahe punktiga, kuid teine periood kuulus Coop/Mefabile, kes juhtis poolajapausile minnes 36:27. Teisel poolajal õnnestus Retlar/BC Forwardsil vahet küll pisut vähendada, kuid kaotusseisust välja tulla enam ei suudetud.

Võitjate poolelt kerkis üleplatsimeheks Reigo Nõmm, kes viskas 30 punkti. Timo Kark lisas 16 ja Timo Ilu 8 silma. Retlar/BC Forwards parim oli Taavi Kõiv 18 punktiga. Denis Gradusov sai kaotusmängus kirja 15, Rain Aun 12 ja Jürgo Jäving 8 punkti.

Coop/Mefab on sel hooajal kogunud neli võitu ja neli kaotust ning asub liigatabelis 7. kohal, vaid koha võrra madalamal asuv Retlar/BC Forwards jätkab nelja võidu ja viie kaotusega.

II divisjoni tabeliseisu näeb SIIT.

Tallinna Rahvaliiga II divisjoni mängud jätkuvad pühapäeval, 20. jaanuaril, kui Sõle spordikeskuses lähevad omavahel vastamisi BC Connection – Toyota, West Tallinn – Eelviimased ja Morsad – Audentes.