Veideman ja Mantova pidi lisaajal vastu võtma kaotuse, Treieri ja Jurkatamme koduklubid võidukad

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Itaalia tugevuselt teises liigas – Serie A2s – käisid pühapäeval väljakul kõik kolm sealses liigas mängivat eestlast. 16. voorust õnnestus eestlastel sedapuhku kaasa võtta kaks võitu, mille hankisid Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme koduklubid. Rain Veidemani leivaisa pidi lisaajal tunnistama vastase nappi paremust.

Veidemani koduklubi Mantova Pompea kohtus võõrsil liigatabeli lähikonkurendi Roseto Sharksiga. Lisaajale läinud kohtumise suutsid enda kasuks lõpuks kallutada väljakuperemehed numbritega 73:68 (22:11; 14:14; 11:22; 14:14; 12:7).

Kohtumisele tulid kindlamalt peale koduväljakul mänginud Roseto mängumehed ning avaveerandajaga kasvati oma edu juba 11 punktile. Teine neljandik kulges punk-punkti mängus ning Mantoval vahet vähendada ei õnnestunud.

Poolajapausilt tulles asus Mantova Veidemani eestvedamisel kaotusnumbreid jõudsalt vähendama ning otsustavat veerandaega alustati viigiseisult. Kohtumise viimased kümme minutit möödusid kodumeeskonna mõnepunktilises eduseisus, kuid Mantova suutis siiski 8 sekundit enne normaalaja lõppu jõuda uuesti viigini. Väljakuperemeestel oli võimalik veel viimase sekundi kolmesega kohtumise saatus otsustada, kuid vise ei tabanud.

Eestlase koduklubi hea algus lisaajale siiski lõpuni ei kestnud. Kohtumise viimased minutid kuulusid selgelt koduväljakul mänginud Rosetole ning Mantoval võiduvõimalust ei tekkinud.

Rain Veideman oli taaskord enda koduklubi resultatiivseim, visates väljakul viibitud 34 minuti jooksul 16 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 2/4, vabavisked 4/4). Lisaks läks eestlasest tagamängija statistikasse kirja 4 tulemuslikku söötu, 2 vaheltlõiget ning 4 pallikaotust. Võitjate poolelt tegi hea mängu 18 punkti toonud ning lisaks 9 lauapalli hankinud Paul Eboua.

Mikk Jurkatamme tööandja Ravenna OraSi kohtus vooru avakohtumises Piacenza Assigeco meeskonnaga. Koduväljakul mänginud Ravenna sai kirja väärtusliku võidu tulemusega 76:74 (29:15; 14:16; 16:19; 17:24).

Mängu esimesed minutid möödusid peamiselt külaliste mõnepunktilises eduseisus, kuniks Ravenna tegi neljandiku keskel 16-0 vahespurdi, mille käigus võideldi kätte suurem kui 10-punktiline eduseis, mida hoiti kuni veerandja lõpuni. Sisuliselt terve kohtumise tagaajajapositsioonis olnud Assigeco meeskond võitles siiski edasi ja vaikselt suudeti igal veerandajal vahet vähendada, kuniks 5 minutit enne otsustava veerandaja lõppu jõuti viigiseisuni. Kodumeeskonna aitas võidule Marco Lagana täpne käsi vabaviskejoonelt.

Üleplatsimeheks kerkis võitjate poolelt Adam Smith, kelle arvele kanti 28 silma. Mikk Jurkatamm viibis väljakul 14,5 minutit ning viskas selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/4), noppis 2 lauapalli, tegi ühe pallikaotuse ja isikliku vea. Piacenza parimana viskas 27 silma Toure’ Murry.

Liigatabelisse said võidu kirja ka Kaspar Treier ja Montegranaro, kes alistasid koduväljakul 83:79 (17:18; 21:23; 22:9; 29:23) Jesi Termoforgia meeskonna.

Tasavägise avapoolaja järel tegi eestlasest ääremängija koduklubi suurepärase kolmanda veerandaja, mis siiski veel kohtumist lõplikult ära ei otsustanud. Jesi meeskond võitles lõpuni välja ning kohtumise viimased minutid möödusid tasavägiselt, mille jooksul said Montegranaro mehed demonstreerida oma viskekindlust vabaviskejoonelt.

Montegranaro poolelt tegi suurepärase esituse 21 punkti visanud ja 14 lauapalli hankinud Valerio Amoroso. Jeremy Simmons lisas omalt poolt 16 silma, 7 lauapalli ning 4 viskeblokeeringut. Kaspar Treieri mängu kohta puudub hetkel info, kuna liiga koduleheküljele ei ole kohtumise ametlikku protokolli veel laekunud. Võitjate poolelt oli resultatiivseim Bruno Mascolo, kelle arvele kanti 18 silma.

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro, kes jagab liigatabelis 2-3 kohta, läheb järgmiseses voorus vastamisi Mikk Jurkatamme ja Ravenna OraSiga, kes hoivad 7. positsiooni. Üheksandal kohal paiknevad Rain Veideman ja Mantova võõrustavad samal ajal koduväljakul Udine G.S.A meeskonda.