Kotsar pani kolme sekundi jooksul kaks blokki, South Carolina jätkab oma konverentsis täiseduga

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AP/Scanpix

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks said pühapäeval USA üliõpilasliiga NCAA kagukonverentsis kolmanda võidu, kui koduväljakul alistati Missouri Tigers 85:75.

Kotsar tegi avaminutitel head kaitsetööd, sealhulgas blokeeris ta 3. mänguminutil 3 sekundi jooksul 2 vastaste pealeviset. Kohtumise esimesed 11 minutit möödusid tasavägiselt, kuid seejärel tegi South Carolina 21:22 kaotusseisult 12:0 vahespurdi ja poolajapausile mindi kodumeeskonna 42:36 eduseisus. Teisel poolajal jõudis Missouri kolmel korral vaid 3 punkti kaugusele, kuid South Carolina eduseisu enam ei loovutanud.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul 19 minutit, mille jooksul viskas 4 punkti (kahesed 1/2, vabavisked 2/3), võttis meeskonna parimana 7 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris 2 vastaste pealeviset ja sooritas 2 vaheltlõiget. Negatiivse poole pealt läks kirja 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Eestlase meeskonnakaaslastest oli resultatiivseim Keyshawn Bryant, kes panustas võitu 15 punktiga. Missouri parim oli Javon Pickett 21 punktiga.

South Carolina jätkab NCAA kagukonverentsis kolme mängu järel täiseduga, kogu hooaja jooksul on meeskond kirja saanud kaheksa võitu ja seitse kaotust. Järgmise kohtumise peab South Carolina Eesti aja järgi neljapäeva öösel, kui võõrsil minnakse vastamisi Vanderbilti Ülikooli meeskonnaga.