Gran Canaria pidi võõrsil tunnistama Valencia paremust, Vene väljakul ei käinud

-Siim-Sander Vene ja Gran Canaria | Foto: CB Gran Canaria Facebook

Pühapäeval jätkus Hispaania kõrgliiga 16. mängudevoor ning võistlustules oli ka Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria Herbalife. Eestlase koduklubi kohtus võõrsil enne käesolevat vooru liigatabelis kõrget viiendat kohta hoidnud Valencia Basketiga. Kohtumisest väljus võitjana kodumeeskond tulemusega 83:67 (19:21; 22:20; 16:14; 26:12).

Avapoolaeg kulges enamjaolt punkt-punkti mängus, mille käigus muutus liider mitmel korral ning mille jooksul ei suutnud kumbki meeskond kasvata oma edunumbreid suuremaks kui 8 silma. Poolajapausile mindi aga viigiseisult. Märkimisväärne on, et kodumeeskond näitas avapoolajal suurepärast kahepunktivisete tabavusprotsenti, mis püsis 80% ümbruses.

Kolmandal veerandajal suutis enda mängujoonise paremini peale suruda Valencia ning neljandiku keskel võideldi hetkeks kätte ka 10-punktiline eduseis. Veerandaja viimased minutid õnnestusid paremini külalistel ning otsustavale neljandikule mindi vastu kodumeeskonna napis, kahepunktilises eduseisus. Viimasel kümnel minutil Gran Canaria mäng lagunes ning Valencia võttis kindla võidu.

Gran Canaria poolelt olid resultatiivseimaid Oriol Pauli ja DJ Strawberry, kes tõid vastavalt 14 ja 12 silma. Siim-Sander Vene täna mänguminuteid ei teeninud. Võitjate poolelt tegi hea mängu 18 punkti visanud ning 7 lauapalli haaranud Bojan Dubljevic.

Gran Canaria hoiab liigatabelis 18 meeskonna konkurentsis 15 positsiooni, olles kogunud 5 võitu ning 11 kaotust. Vene ja Gran Canaria jaoks jätkub liigahooaeg 20. jaanuaril, mil vastamisi minnakse liigatabelis Gran Canaria järel 16. kohta hoidva Murcia UCAM (5-11) meeskonnaga.