fbpx
Close

Müürsepp täbaras seisus Venemaa haiglasse sattunud Anstey’le: kui sind kohe ei opereerita, siis sured

Avatar
-Haigla sissepääs, kus Chris Anstey’d opereeriti | Foto: Chris Anstey

Martin Müürsepa sõber ja meeskonnakaaslane Dallas Mavericksi, Kaasani Unicsi ja Melbourne’i Tigersi päevilt, austraallasest keskmängija Chris Anstey meenutab oma Facebooki lehel värvikalt seika, kuidas sattus kaugel Venemaal eluohtlikku olukorda. Mehe päästmisel oli oluline roll ka Müürsepal endal.

Nimelt oli Unicsis kolmandat hooaega alustav 213 cm pikkune tsenter sealset eluolu veidi tundma õppinud, mistõttu lubas endale, et kui teda peaks Venemaal tabama meditsiiniline hädaolukord, siis tuleks viivitamatult riigist lahkuda. Kui Anstey aga ühel õhtul alakõhus tugevat valu tundis, ei olnud mehemürakal Venemaa koletust meditsiinisüsteemist enam pääsu.

Anstey kurtis oma muret telefonitsi Müürsepale, kes edastas austraallase abipalve meeskonna arstile, kes tuli kiiresti meest üle vaatama. Venekeelsest diagnoosist mõistis Anstey vaid sõna „haigla“ ja just sinna ta viidigi. Haiglas omakorda sõna „operatsioon“ kuuldes taipas Anstey, et tema suurim õudusunenägu on teoks saamas, mispeale ütles ta inglise keelt mitterääkivale arstile ja kirurgile „London“. Järgneva segaduse peale tehti telefonikõne ja peagi ulatati telefon Anstey’le.

Toru teises otsas oli Müürsepp, kes ütles: „Arstide sõnul peab sind opereerima. Su pimesool on kohe lõhkemas.“ Anstey vastas: „Ütle neile, et lendan esimese lennuga Londonisse ja lähen seal operatsioonile.“ Arst rääkis veel kirurgi ja Müürsepaga ning ulatas peagi telefoni tagasi. „Kirurgi sõnul ei tohi sa lennata, kuna tõenäoliselt su pimesool lõhkeks ja sa sureksid. Ta ütles, et kõik on hästi, ta on sellist operatsiooni mõned korrad varem teinud,“ selgitas Müürsepp sõbrale. Selle peale küsis olukorraga leppinud Anstey, millal teda opereeritakse. Vastus: kohe!

Sellest, kuidas lugu edasi läheb, loe juba Anstey postitusest (inglise keeles):

scroll to top
Inline
Inline