Narva sai teises liigas neljandal katsel esimese võidu

-Vadim Gurjanov | Foto: Siim Semiskar

Pühapäevases Saku II liiga mängus kohtusid seni võiduta BC Narva (0-3) ja TÜ/Kuremaa (2-4). Kodumeeskond Narva, kes oli esimesed kolm mängu kaotanud kokku kuue punktiga, sai hooaja esimese võidu 85:72 (21:18, 20:19, 22:13, 22:22).

Esimesel poolajal ei suutnud kumbki meeskond suurt eduseisu sisse mängida, kuid kerge initsiatiiv oli väljakuperemeestel. Mängu otsustas kolmanda veerandaja viie minutiline periood, kus Narva viskas 46:45 eduseisus 17 vastuseta punkti. Viimases setis ei saanud TÜ/Kuremaa vahet väiksemaks kui 11 silma ning Narva sai kauaoodatud võidupunkti. Kuigi kodumeeskond kaotas lauavõitluse (31:38) ning ei tabanud eemalt hästi (4/25 ehk 16%), oli nende edu võtmeks hea vaheltlõigete ja pallikaotuste suhe (14:10 vs TÜ/Kuremaa 7:20) ning parem vabavisketabavus (15/23 vs 7/15).

Ühtlaselt visanud BC Narva eest tõi Jevgeni Prometnoi 19 minutiga 17 punkti (visked väljakult 7/10) ja 5 lauapalli. Võrdselt 16 silma ja 5 lauapalliga panustasid Vadim Gurjanov ja Dmitri Nazarov, viimane lisas ka 4 söötu ja 3 blokki. Aleksandr Ragni arvele ja 13 punkti ning Aleksei Stonogin viskas 12 punkti, jagas 4 söötu ning tegi 4 vaheltlõiget.

TÜ/Kuremaa edukaim korvikütt Martin Rosenthal viskas 16 punkti ja hankis 5 lauapalli. Kris Urviku kontosse jäi 14 silma ja 5 lauapalli. Kristjan Paade ja Christopher Kalda tõid kumbki 12 punkti ja 6 lauapalli.