fbpx
Close

Narvast pärit KA Tallinna Kalevi noormängija siirdub karjääri edendama Itaaliasse

-Danil Mäeorg | Foto: Erkmaa Korvpallikool Facebook

-Danil Mäeorg | Foto: Erkmaa Korvpallikool Facebook

Korvpalliakadeemia Tallinna Kalevi 14-aastane ja 195 cm pikkune ääremängija Danil Mäeorg jätkab korvpalluriteed Itaalias, Trapani Pallacanestro noortesüsteemis. Klubi esindusmeeskond kuulub Itaalia Serie A2 liigasse, kus praegu jagatakse 4 võidu ja 5 kaotusega 9.-13. kohta.

Narvast pärit Danil on viimastel aastatel võistelnud ja treeninud Tallinnas Jevgeni Gurjanovi käe all. Möödunud suvel “Erkmaa Suvekursusel” mitmetele klubidele silma jäänud sihvaka Danili teekond on olnud eriline. Olles piirilinnas alustanud minikorvpalliga 2013. aastal, mängis ta juba järgmisest hooajast KA Tallinna Kalev meeskondades, sh 2016/2017 hooajal Eesti meistrivõistlustel Erkmaa Korvpallikooli U14 võistkonnas. Hea kasvupotentsiaali ja talendika noorkorvpalluri pere otsustas toetada poisi püüdlusi ning 2016.aastal kolis Danil vanaisaga Tallinnasse elama, kirjutab Erkmaa Korvpallikool oma Facebooki lehel.

Käesoleval hooajal osales Danil Eesti meistrivõistlustel KA Tallinna Kalev U18 ja U16 meeskondades, kus tema keskmised näitajad on olnud vastavalt vanemas sarjas 26,3 mänguminutiga 11,5 punkti ja 5 lauapalli ning omaealiste vanuseklassis 17 punkti, mis ka oma võistkonna parim näitaja. EYBL U16 selle hooaja esimesel etapil viskas ta keskmiselt 5,8 punkti ja võttis 5,2 lauapalli.

Danil Mäeoru Trapanisse vahendanud Itaalia agentuur Sigma Sports eesmärk on aidata võimekatel noortel leida õige tee korvpalluriks kasvamisel.

Järgmine “Erkmaa Suvekursus”, kus aastate jooksul on terve hulk Eesti noorkorvpallureid pannud alluse oma välismaale siirdumisele, toimub 2.-7. juulil 2004. ja 2005. aastal sündinud poistele.

scroll to top