fbpx
Close

Professionaalne Branko Mirkovic plaanib 36-le eluaastale vaatamata veel mitu aastat heal tasemel mängida

-Branko Mirkovic | Foto: Siim Semiskar

-Branko Mirkovic | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramol on käsil vigastusterohke periood, kus kohati on võimalik platsile saata vaid 7 meest. Kuid õnneks on hämaravõitu tunneli lõpus paistmas valgus ning tervena püsivad mehed on tiimi hästi vedanud. Peagi saadakse Landen Lucase asemele NBA kogemustega täiendust, kui 208 cm  Arnett Moultrie tuleb korvi alla müttama. Kohe on terve Martin Dorbek ja ega kaugel pole ka Erik Keeduse platsile naasmine.

Väga suur koormus on seega langenud muuhulgas väsimatule veteranile Branko Mirkovicile (36), kes näiteks novembris on VTB liigas rassinud koguni üle 36 minuti mängus. Viimastes kohtumistes on ka Olybet Eesti-Läti liigas kogunenud mänguminuteid tublisti üle 30.

Korvpall24.ee uuris Mirkovicilt, kuidas ta suure koormusega ise rahul on, mida teeb selleks, et terve püsida ning millised eesmärgid on omale seadnud nii käesolevaks hooajaks kui ka tulevikus.

Oled sel hooajal ning eriti viimastes mängudes erinevates liigades palju mänguaega saanud. Kuidas Sa vastu pead või mängiksid isegi rohkem?

Mängin nii palju, nagu treener otsustab ja teen kõik, mis vaja, et tema mänguplaani täita ning meeskonda võitudele viia. Muidugi on meil satsis praegu probleeme vigastustega ja need vähesed, kes on terved, peavad kandma selle koorma välja. Koondise mängude pausi ajal saame nüüd natukene puhata ning keha turgutada. Loodan väga, et selle ajaga mitmed mängijad saavad terveks ja pärast seda on meil jõudu ning käike juba hulga rohkem. Meil on meeskonnas head mängijad, tuleb kõigil vaid terve püsida.

Mida Sa ise selleks teed, et püsida hooaja vältel terve?

Söön hästi ja magan hästi ning laias laastus ongi kõik (naerab – toim). Arvan, et igal mängijal on mingi oma rutiin selleks. Minu puhul see korralikult söömise-puhkamise variant sobib.

Kas Sul on oma kindel menüü, mida täpselt järgid?

Tegelikult väga täpset menüüd pole, üritan süüa palju juurvilju ja salatit, vältida toitudes liigset rasva. Kana, kala ja sellised kergemad valguallikad on kindlasti menüüs.

Mida võtad ette vabal päeval?

Vabal päeval kindlat plaani pole, üritan võimalikult palju lõõgastuda, teha väike jõutreening ja käia pärast spas või lihtsalt saunas mõnulemas.

Oled Sa omale korvpallis seadnud suuremaid sihte?

Mul ei ole konkreetselt mingeid suuremaid sihte tegelikult silme ees. Võtan hooaja korraga ning soovin väga hästi esineda VTB liigas, jõuda seal kindlasti play-offi. Tegelikult soovin muidugi kõik liigad ära võita, milles me Kaleviga osaleme, see on meie ülesanne. Eks hooaja lõpus ole näha, kui edukad selles oleme.

Kas oled mõelnud pärast mängijakarjääri korvpalli juurde jääda?

Muidugi olen sellest mõelnud ja soovin jääda korvpalliga seotuks. Praegu keskendun ikkagi mängule ja usun, et suudan veel mitu head hooaega pallida kõrgel tasemel. Eks siis pärast paistab täpselt, mida ette võtan.

scroll to top