fbpx
Close

Rahvaliiga I divisjoni oktoobri MVP Ingmar Daub: mulle meeldib väljakul musta tööd teha

-Ingmar Daub | Foto: Siim Semiskar

-Ingmar Daub | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliigas valiti oktoobris I divisjoni parimaks mängijaks SK Rim pallur Ingmar Daub, kellega saame lõpuks lugejani tuua ka väikese tutvustava intervjuu.

25-aastane ja 191 cm pikkune ääremängija on seni SK Rim neljas kohtumises keskmiselt visanud 21,5 punkti ning hooaja käigus on tabanud 9 kolmepunktiviset.

Hooaegadel 2012/13 ning 2014/15 mängis Daub Eesti esiliigas, mis liigasüsteemis jäi ka kõige kõrgemaks tasemeks, kus ta kätt on proovinud. Küll on harrastustasemelt mees tuttav paljudele konkurentidele, sest olnud erinevates liigades kõigile heaks konkurendiks.

“Kolmandas klassis käies tuli Reimo (Luht) Saksa Gümnaasiumisse korvpallitrenni tutvustama ja läksin SK Rimi trenni. See oli 2003. aastal ja siiamaani mängin oma lõbuks,” sõnas Daub intervjuus Korvpall24.ee portaalile.

“Noortekoondiste tasemele ma välja ei jõudnud ning kõrgeid kohti noorte meistrikatelt ei mäleta ka, et oleks saanud. Teise liiga olen koos Rimi võistkonnaga paaril korral võitnud ning Kossuliiga ka ühe korra.”

-Ingmar Daub noormängijana aastal 2008 | Foto: Siim Semiskar

Enda tugevaimaks küljeks peab Daub mitmekülgsust ja seda tähelepanuväärset omadust, et talle meeldib väljakul musta tööd teha. Noormängijana oleks mees ise tahtnud rohkem arendada oma füüsilist võimekust ja käia näiteks rohkem jõusaalis.

Tallinna Rahvaliigas esindab Daub endiselt SK Rim värve: “Osade selle võistkonna poistega olemegi päris algusest koos mänginud. Kui ikka nii kaua teise korvpalluriga koos mängida, siis tekib teatav üksteisemõistmine. Tean, kuidas kaaslane platsil mõtleb.”

Daub ei piirdu Rahvaliigas üksnes mängija rolliga, vaid istub enamikel nädalavahetustel platsi ääres ka lauakohtunikuna. “Ma olin umbes 14-15-aastane, kui Reimo Luht kutsus mind esmakordselt lauda appi ning senimaani teenin sellega taskuraha.”

Väljakukohtunikuks pole tal aga tahtmist olnud saada: “Mulle meeldib rahulikult istuda ja mängu vaadata. Eks pallurid seletavad ka vilemeestega liiga palju ja ega see kohtuniku elu kerge ei ole.”

Rimi meeskonna sees tänavuseks Rahvaliiga hooajaks eesmärke paika pandud pole, kuid Daubi sõnul on siht ikka alati iga mängu võita ja kaotama nad kindlasti ei lähe: “Meie tugevus on see, et kindlat liidrit ei ole ja igas mängus võib mõni uus mängija esile kerkida.”

Oktoobris I divisjoni kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Daub kiitis ka uuenenud Rahvaliigat: “Hea on see, et mängud on samal ajal ja näeb teisi võistkondi ka. Saal on ka väga hea.”

Optibet Tallinna Rahvaliigas jätkuvad mängud juba 1. detsembril ning väljakule astub ka SK Rim, kes kohtub Aexpo/Estravani tiimiga. I divisjoni mängudekalendri leiab SIIT.

scroll to top