Tallinna Kalevile esiliigas napp võit, edu saatis ka Maaülikooli ja G4S Noorteliiga meeskondi

-Gert Kaldmäe | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval toimunud Saku I liiga kolmes mängus saatis edu kodus mänginud meeskondi.

Mänguõhtu keskseimas kohtumises läksid vastamisi liigatabeli teine KA Tallinna Kalev/TLÜ (6-1) ning viiendat kohta hoidev Tamsalu Los Toros/TalTech (4-3). Haarava mängu võitis kodus mänginud Tallina Kalev 80:78 (19:23, 25:17, 19:13, 17:25). Avaveerandi lõpuks said külalised kerge eduseisu, kuid kalevlaste 10:0 vahespurt teise seti keskel tõi poolajaks tabloole kodumeeskonna 42:40 paremuse. Kolmandal veerandajal kasvas väljakuperemeeste edu korraks 15 punktini ning otsustavale neljandikule mindi vastu seisul 63:53. Tamsalu ei olnud veel kaotusega leppinud ning viimase kümne minutiga asuti kaotusseisu vähendama. Veel minut enne kohtumise lõppu olid külalised 72:79 kaotusseisus. Raiko ja Argo Orumaa korvidest jõudis Tamsalu kolme punkti kaugusele (76:79) ning järgneval Kalevi rünnakul saadeti vabaviskejoonele Kiur Akenpärg. Kogenud mängumees tabas kahest viskest ühe ning kindlustas Kalevile seitsmenda võidu.

Kiur Akenpärg tõi Tallinna Kalevi parimana 23 punkti (kolmesed 6/8), võttis 4 lauapalli ja jagas 3 söötu. Erik Luts lisas 14 silmale ka 7 lauapalli ning 4 blokki, Henri-Sten Vainola kogus 11 punkti.

Tamsalu resultatiivseim oli Risto Puur 17 punkti, 3 söödu ja 3 vaheltlõikega. Eric Schmalz lisas kaksikduublit tähistavad 16 silma ja 10 lauapalli. Argo Orumaa viskas 13 punkti (visked väljakult 4/17), jagas 3 söötu ning lõikas vahelt 3 palli. Lauavõitluses oli üleplatsimees Raiko Orumaa, kes korjas 11 lauapalli ning tõi ka 8 punkti.

Audentese Spordikeskuses kohtusid G4S Noorteliiga (3-3) ja Paide Viking Window (3-4). Selleski mängus võitsid mõlemad meeskonnad kaks veerandaega ning kohtumine lõppes kodumeeskonna paremusega 92:84 (19:22, 31:19, 20:22, 22:21). Paide võitis Peeter Kraaviku lõpusekundi kolmesest esimese seti 22:19. Mängu võtmehetkedeks võib pidada teise veerandaja esimesi minuteid, kus G4S tegi 12:0 spurdi ning asus kohtumist 36:26 juhtima. Teisel poolajal jõudis Paide küll paaril korral kahe korvi kaugusele, kuid noored mängumehed pidasid pingele kenasti vastu ning võtsid hooaja neljanda võidu. Statistikast tasub välja tuua G4S-i suurepärast vabavisketabavust – eksiti vaid ühel katsel 22-st üritusest (21/22 ehk 96%).

Ran Andre Pehka tõi G4S-i suurima korvikütina 23 punkti, jagas 3 söötu ja sooritas 3 vaheltlõiget. Karl-Kristjan Karpin lisas 20 silma (visked väljakult 8/10) ning noppis 8 lauapalli (5 ründelauast). Kaksikduublile oli lähedal Kristjan Kokk (17 punkti ja 9 lauapalli). Võrdselt 10 punkti viskasid Markus Ilver ja Oliver Suurorg (5 lauapalli, 8 söötu ja 3 vaheltlõiget).

Paide meeskonda vedas viis kolmest tabanud Sten Olmre, kes kogus mängu lõpuks 28 punkti. Brett Nõmm tõi 17 punkti ja 4 korvisöötu, Sass Karemäe 12 silma ja 9 lauapalli. Harvanähtava esitusega sai hakkama 185-sentimeetrine tagamängija Siim Kams, kes võttis ründelauast koguni 11 palli (kokku 15 lauapalli), lisas ka 11 punkti ja 5 söötu.

Tartus toimunud mängus võttis Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (5-2) vastu Rapla KK/Kohila (1-6). Favoriidirollis olnud Maaülikool võitis tugeva neljanda veerandaja lõpuga kohtumise 99:86 (20:20, 28:23, 26:26, 25:17). Viigiliselt lõppenud avaseti järel alustas kodumeeskond teist veerandaega 19:4 spurdiga, kuid Rapla vähendas poolajaks vahe viiele punktile. Kolmandal neljandikul viis Gregor Ilvese kolmene külalised hetkeks juhtima (51:50), aga väljakuperemehed taastasid enne viimast veerandaega viiepunktilise eduseisu. Südi mängu teinud Rapla jõudis otsustava vaatuse alguses punkti kaugusele (73:74), kuid sellele järgnes Jaagup Russaku sooloetendus. Tartlaste üks liidreid tabas kahe minuti jooksul 3 kolmest ning algatas sellega Maaülikooli 14:0 vahespurdi, millest Rapla enam ei toibunud.

Maaülikooli resultatiivseimaks tõusis kaksikduubli teinud Gert Kaldmäe 26 punkti ja 11 lauapalliga. Jaagup Russak oli lähedal kolmikduublile, visates 22 punkti, hankides 10 lauapalli, jagades 7 söötu ning tehes 4 vaheltlõiget. Mitmekülgse esituse pakkus ka Joosep Russak, kes kogus 18 silma, 7 lauapalli, 5 söötu ja 5 vaheltlõiget.

Rapla edukaim skooritegija oli Gregor Ilves 18 punktiga. Deran-Eric Aalde lisas 17 silma, kaksikduubliga sai hakkama Kustas Põldoja (16 punkti ja 11 lauapalli). Markus Ruubel (11 punkti ja 5 söötu) ning Risto Valge (10 punkti ja 4 söötu) jõudsid ka kahekohalise punktisummani.

Reedel toimub esiliigas üks kohtumine, kus täiseduga RSK Tarvas (7-0) võtab kodus vastu BC Kalev/Cramo I (2-4).