Neidude U16 koondis alustas EM-il kohamänge veenva võiduga

-Eesti neidude U16 koondis | Foto: Siim Semiskar

Montenegros, Podgaricas toimuvatel U16 neidude B-divisjoni Euroopa meistrivõistluste kohamängudel 9.-16. alistas Eesti koondis skooriga 42:28 Suurbritannia.

Avaveerandi võitis Eesti napilt 12:9 ja korvidevaeselt kulgenud teine veerandaeg jäi 7:7 viiki. Teist poolaega alustati selgelt Suurbritanniast paremini, kui esimese kuue minutiga tehti 11:0 spurt. Vastased tegid seejärel aga omakorda 6:2 spurdi ning otsustav neljandik algas Eesti 32:22 eduseisust. Järgmise kümne minutiga viskasid eestlannad kümme silma Suurbritannia kuue vastu ja nii teeniti kokkuvõttes 14-punktiline võit.

Marie Sepp tõi Eesti kasuks 19 punkti, 4 lauapalli, 4 korvisöötu ja tegi 7 vaheltlõiget. Anna Gret Asi toetas omasid 8 punkti, 5 lauapalli, 2 korvisöödu ja 4 vaheltlõikega. Vastaste parimana viskas 9 punkti Rebecca Adjeiwaah Dwomoh, kes kogus ka 14 lauapalli.

Eesti koondis jätkab nüüd kohamängudega 9.-12. Järgmisena tuleb vastamisi minna Iirimaa-Norra paari võitjaga.