Neidude U16 koondis alustas EM-i Montenegros kaotusega Portugali vastu

-Eesti U16 neidude koondis | Foto: Siim Semiskar

Montenegros, Podgaricas toimuvatel U16 neidude B-divisjoni Euroopa meistrivõistlustel pidi Eesti koondis avamängus tunnistama Portugali 65:54 paremust.

Esimese veerandi kaotasid Pierre Bressanti hoolealused 12:21. Teisel veerandil näitasid eestlannad 14:12 paremust ning vähendasid poolajaks vahe 26:33 peale, kirjutab Basket.ee.

Anna Gret Asi resultatiivne 3+1 rünnak kolmanda veerandi alguses tõi eestlannad vaid viie punkti kaugusele. Õnnestuti veel paaril rünnakul ja vahe vähendati 34:37 peale. Portugali peatreener oli sunnitud aja maha võtma. Eesti õnnestus veel kahel rünnakul ning asus kohtumist 38:37 juhtima, kuid otsustavale veerandile mindi siiski Portugali 49:42 eduseisus.

Mängu lõpus eestlannad enam ohtlikult lähedale ei jõudnud ning turniiri esimeses mängus tuli tunnistada vastaste paremust.

Anna Gret Asi tõi eestlannade parimana 23 punkti ja 5 lauapalli. Marie Sepp kogus 9 punkti, Anete Adler 7 silma, 10 lauapalli ja 4 vaheltlõiget ning Helena Svilberg 4 punkti ja 8 lauapalli. Portugali poolelt tõi Natalia Santos 18 silma.

Juba reedel minnakse vastamisi Slovakkia naiskonnaga.