Noored Itaalias: Karl Markus Poom tegi võidumängus võimsa kaksikduubli

-Karl Markus Poom ja Piemonte Campus U15 | Foto: campuspiemonte.it

Erinevates Itaalia noorteliigades teenisid möödunud nädalal võidulisa nii Gregor Kuuba, Joonas Riismaa, Danil Mäeoru kui Karl Markus Poomi koduklubid.

U18 liigas alistas Gregor Kuuba koduklubi Livorno Don Bosco võõrsil 69:51 Perugia Pontevecchio. Algviisikusse kuulunud Kuuba sai mänguaega 29 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 4 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 0/2), 9 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget ja 2 pallikaotust.

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basketi U18 meeskond alistas külla sõitnud Rooma Uisp XVIII 64:63. Algviisikus alustanud Riismaa arvele kogunes 26 mänguminutiga 9 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 2/4, vabavisked 1/1), 5 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, üks blokeeritud pealevise, 4 pallikaotust ja sama palju isiklikke vigu.

Danil Mäeoru koduklubi Latina New Basket Time sai U18 liigas kirja oma hooaja esimese võidu, kui võõrsil mängiti 75:69 üle Perugia Basket. Vahetusmängijate pingilt alustanud Mäeorg pääses väljakule 8 minutiks, kuid kätt selle ajaga valgeks ei saanud (kahesed 0/1, vabavisked 0/2). Tema arvele jäi 2 lauapalli ja üks isiklik viga.

Livornol on nüüd tabelis kirjas üheksa võitu ja üks kaotus, millega hoitakse D-alagrupis teist kohta. Seitsme kaotuse kõrvale neljanda võidu saanud Pistoia asub 11. kohal ning Latina on ühe võidu ja 10 kaotusega 13. ehk eelviimane.

Karl Markus Poom käis U16 liigas Piemonte Campuse eest väljakul kahel korral, kui kodus alistati esmalt Casale Junior 71:66 ja seejärel Collegno Basket 87:80. Poom tegi esimeses mängus võimsa esituse, visates üleplatsimehena 22 punkti ja võttes 24 lauapalli. Lisaks andis ta ühe resultatiivse söödu, blokeeris 2 vastaste pealeviset ja tegi ühe vaheltlõike. Teises mängus viskas Poom 13 punkti.

Piemonte Campus hoiab oma alagrupis neljandat kohta, olles võitnud üheksa ja kaotanud kolm kohtumist.