fbpx
Close

Hea hüppega kummikommifänn Janari Jõesaar hakkas pealt panema juba varajases nooruses

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” oli seekordseks külaliseks BC Kalev/Cramo ääremängija Janari Jõesaar, kellega tegime ka ekskursiooni minevikku. Selgus, et lisaks korvpalliväljakul hästi silma hakkavale suurepärasele hüppevõimele on mees ka suur kummikommide sõber. Ja mõlemal juhul võib “süüdlaseks” pidada tema isa Alari Jõesaart.

“Ma olin 13, kui ma esimese pealtpaneku tegin,” sõnas Jõesaar, et juba varajases nooruses suutis ta kõrgele hüpata. Seoses noores eas pealt panemisega oli mehel rääkida ka üks huvitav lugu. “Mäletan, et kunagi A Le Coqi spordihoones soojenduse ajal ma nii väga tahtsin pealt panna. Mul oli isa mängu vaatamas. Paningi soojendusel ühe käega pealt ja pärast mängu isa ütles, et ta oli läinud (tribüünil) teiste lapsevanemate juurde ja öelnud: “Nägite, poiss pani pealt?!”,” meenutas Jõesaar kunagi aset leidnud olukorda muigega.

Jõesaare sõnul öeldi talle ka USA-s mängides, et ta on suurepärane atleet vertikaalselt liikudes, kuid horisontaalses plaanis võimed nii hästi veel realiseerunud pole. Tõenäoliselt võib põhjust otsida tema lapsepõlves, kus võrkpallurist isa Alari Jõesaarega sai väga palju võrkpalli mängitud.

Praegu Tartu Bigbanki võrkpalliklubi juhina tegutsev Alari Jõesaar on “süüdi” ka selles, et pojale mekivad väga kummikommid. “Ma vist peaaegu kasvasin kummikommide peal üles,” naeris Jõesaar teemapüstituse üle ja selgitas lähemalt: “Isa mängis Soomes võrkpalli ja koju tulles oli alati kilo kummikomme kaasas. Nii õele kui mulle. Aga õde väga midagi sealt ei saanud.”

“Praegu nii palju enam ei söö, aga vahest ikka. Kuskil reisil ikka paki kaasa võtan. Ütleme, et umbes korra nädalas. Ma ei tunne, et midagi sellest muutuks. Maitse asi!” lisas Jõesaar kummikommiteema lõpetuseks.

Kuula saadet:

scroll to top