Noored Itaalias: Poom oli võidumängus üleplatsimees, Riismaa tegi kaksikduubli

-Karl Markus Poom ja Piemonte Campus U15 | Foto: campuspiemonte.it

Itaalia U16 meistrivõistluste kõrgeimas ehk Eccellenza divisjonis mängivate noorte Eesti korvpallurite koduvõistkonnad said möödunud nädalal kirja võidud. U18 liigas pallivate eestlaste koduklubid pidid aga vastu võtma kaotused.

Mait Petersoni koduklubi Bologna Virtus sai U18 liigas napi kaotuse, kui võõrsil jäädi 76:78 alla Pesaro Victoria Libertasele. Algviisikus alustanud Peterson viibis väljakul 32 minutit, mille jooksul viskas 8 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 0/2, vabavisked 2/2), hankis 9 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt tegi ta 4 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket kaotas U18 liigas võõral väljakul Rooma Basketi korvpallikoolile 72:93. Algviisikusse kuulunud Riismaa kogus enda arvele 23 minutiga kaksikduubli, visates 23 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 4/8, vabavisked 3/4) ja võttes maha 12 lauapalli. Lisaks tegi ta ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

U18 liigas sai kaotuse kirja ka Danil Mäeoru koduklubi Latina New Basket Time, kes jäi võõrsil 67:84 alla Rooma Uisp XVIII eakaaslastele. Vahetusmängijate pingilt alustanud Mäeorg pääses platsile veidi enam kui minutiks ning kogus selle ajaga ühe punkti (kahesed 0/1, vabavisked 1/2) ja 2 lauapalli.

Bolognal on nüüd C-alagrupis viis võitu ja kolm kaotust, millega hoitakse neljandat kohta. Pistoia asub D-alagrupis kahe võidu ja kuue kaotusega 11. kohal ning kõik kaheksa senist mängu kaotanud Latina jätkab viimasel ehk 14. tabelireal.

Kaspar Kuusmaa koduklubi Rooma Stella Azzurra teenis möödunud nädalal U16 liigas kaks võitu. Esmalt alistati koduplatsil 110:41 Valmontone Virtus ning seejärel võõrsil 94:45 Rooma Basket. Kuusmaa arvele kogunes esimeses mängus 15 ja teises 9 punkti.

U16 liigas oli võidukas ka Karl Markus Poomi kodumeeskond Piemonte Campus, kes alistas külla sõitnud Cirie 94:61. Algkoosseisus alustanud Poom tõi üleplatsimehena 19 punkti.

Stella Azzurra jätkab oma alagrupis liidrikohal, olles võitnud kõik senised kaheksa mängu. Kolme kaotuse kõrvale kuuenda võidu saanud Piemonte Campus hoiab oma alagrupis neljandat kohta.