fbpx
Close

Aleksei Tammiste Soome sõbrad kiitsid Jukka Toijala palkamise koondise etteotsa heaks

Avatar
-Jukka Toijala | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” oli seekordseks külaliseks Eesti korvpallilegend Aleksei Tammiste. Aastaid Soome töötanud mehena palusime Tammistel kommenteerida ka olukorda, kus uueks Eesti koondise peatreeneriks sai soomlane Jukka Toijala.

Tammiste arvates oli Toijala palkamine õige samm, sest kohalike treenerite nooremast generatsioonist pole tema hinnangul keegi veel selliselt esile kerkinud, et koondise etteotsa saaks usaldada.

“Ma just helistasin Soome, kus mul on head sõbrad, Soome koondiseski mänginud, Mika Vuorio ja Kari Liimo. Kari Liimo mängis ka Ameerikas*. Küsisin nende käest, mis mees see (Toijala) on. Nemad suhtusid väga positiivselt. Et ka Lauri Markkanen ja teised on temaga Soomes koostööd teinud,” meenutas Tammiste.

Ta lisas mõtlikult: “Eks Soome korvpall ongi Eestist mööda läinud. Minu ajal me kaotasime Soomele vaid kaks mängu. Üks kord Tartus, kui vihma tõttu poolajal välisväljakult sisse pidime kolima ja mingi üks mäng oli veel.”

* Kari Liimo pallis aastaid USA ülikoolis ja valiti 1969. aastal Los Angeles Lakersi poolt esimese soomlasena NBA drafti 7. ringis. Profiliigasse soomlane aga ei läinud, kuna kartis, et see katkestab ta koondisekarjääri.

Kuula saadet:

scroll to top
Inline
Inline