fbpx
Close

Peep Pahv Keila ambitsioonidest: oleme siin poolsosinal rääkinud, et võiks esiliigas jõuda päris tippu ja meistriliigasse murda

-Peep Pahv | Foto: Siim Semiskar

Värvikas peatreener Peep Pahv kommenteerib Keila esindusmeeskonna senist käekäiku ja toob esile Aivar Kuusmaa alistamist; õigustab leegionäride palkamist ja paljastab, millest jääb Serbia keskmängijal vajaka; kiidab Keila kasvandikke ja ei välista uute mängijate värbamist; ei peaks tänavu üllatuseks kohta esiliiga Final Fouris ja soovib Keila lähiaastatel viia meistriliigasse.

Lugu ilmus esmalt 30.12 Keila Lehes.

Keila Korvpallikooli esindusmeeskonna teine hooaeg Saku I liigas on jõudnud umbes poole peale, mistõttu on paslik teha vahekokkuvõte. Kui möödunud, koroonaviiruse tõttu lühikeseks jäänud  debüüthooajal teenis Keila põhihooajal kaks võitu ja kümme kaotust, siis tänavu on jõulupuhkuseks võitude arv juba kahekordistatud – kümnest mängust on võidetud neli ja kaotatud kuus. Tosina esiliiga meeskonna seas tähendab see praegu seitsmendat kohta.

Potentsiaali on enamaks

Esindusmeeskonna peatreener Peep Pahv aga hooaja algusega rahule ei jää, kuna mängijaid kimbutanud haiguste ja vigastuste tõttu olid võidud visad tulema. „Kui mehed olid tagasi koos, läksid mängud ka paremaks. Viimasest neljast mängust saime juba kolm võitu, see oli juba päris hea. Mäng hakkas natukene minema sinnapoole, kuhu tahaks, et läheks. Aga päris pikk tee on veel kindlasti minna,“ tõdes Pahv.

Seni kõige magusamateks peab Pahv nappe võite lähikonkurentide Rae Koss/Hansaviimistluse ja G4S Noorteliiga üle, mis teeniti mõlemad võõral väljakul. Rae Kossu vastu oldi terve mäng tagaajaja rollis ja esimest korda pääseti juhtima alles mängu viimasel minutil, mil vormistati ka 3-punktiline võit (80:77). Kohtumine Audentese spordigümnaasiumi noortega kulges üles-alla, kuid Keilal oli lõpus natukene rohkem õnne ja teeniti 76:74 võit. „See oli igas mõttes oluline võit. Meie oleme suhteliselt noor võistkond, vastas oli nii-öelda Eesti noorte paremikust koosnev meeskond ja peatreener Aivar Kuusmaa. See oli magus ja samas ka tabeli mõttes väga oluline võit,“ rõhutas Pahv.

Leegionärid USA-st ja Serbiast

2021/2022. hooajaks on Keila meeskonnaga esmakordselt liitunud mängijad välismaalt: 24-aastane 186 cm pikkune viskav tagamängija Matthew Powell USA-st ning 26-aastane 209 cm pikkune keskmängija Jagoš Kremic Serbiast. Pahvi sõnul on leegionäride palkamine end igal juhul õigustanud, kuna tänu neile on paranenud kvaliteet treeningutel, kus tehakse mängudeks valmistudes ära põhiline töö. Pahv lisas: „Kui Matthew tagaliinis kellegagi koos või kellegi vastu mängib, siis on see hoopis teine tera võrreldes sellega, kui mõni amatöör siit Eestist võtta või mõni päris noor poiss. Jagoš ka – sul on korvi all ikkagi suur mees. Kristjan Makke kunagi ühe hooaja mängis meil, kuid siis olid poisid võib-olla liiga noored, et seda ära kasutada. Vahepeal pole meil sellist suurt meest olnud. Eks meie tagamängijad peavad muidugi õppima temaga kokku mängima ja temaga arvestama.“

Kuigi Kremic on esiliiga parima lauavõitlejana kogunud keskmiselt 13 lauapalli mängus, ei jää peatreener tema senise panusega täiesti rahule ja ootab enamat: „Lauavõitluses teeb oma töö ära, aga korvi all… Gabariidid on kõik olemas, et korvi all domineerida. Trenni põhjal on oskused ka, aga mängus ei ole see tal nii hästi välja tulnud. Tahaks, et ta oleks rünnakul resultatiivsem ja kaitses agressiivsem.“ Pärast USA ülikooli esimest aastat Euroopas mängiv tagamängija Powell läheb aga Pahvi sõnul aina paremaks: „See kuidas ta trennis tööd teeb ja satsi igatpidi paremaks muudab – tema avanemine on olnud kõige silmapaistvam.“

Omad Keila poisid

Keila Korvpallikooli enda kasvandikest toob Pahv esile Conrad Sengbuschi, kes on tänavu visanud meeskonna resultatiivseimana keskmiselt 17,6 punkti mängus. „Kui rääkida oma kuttidest, Keila poistest, siis Conrad Sengbusch on kindlasti hästi mänginud,“ ütles Pahv. Samuti saab kiita Margus Pahv, kes on enda jaoks uues rollis ehk mängujuhi kohal, milles läheb mäng-mängult aina paremaks ja suudab järjest edukamalt mängu üles ehitada. Selle tõestuseks on ka tiimi parimad 3,1 resultatiivset söötu mängus. Peatreeneri hinnangul läheb kogu meeskonna põhipunt aina paremasse hoogu, eraldi pälvis kiitust ka Roland Tamkivi kaitsemäng.

Pahv tõdes, et hooaeg on olnud keeruline, kuna võrreldes eelmise aastaga on väga palju muutunud. Mullu meistriliigaklubis Tallinna Kalevis treeninud ja mänginud Sengbusch ja Pahv on sel aastal täielikult pühendunud esiliigale, et siin teha tugev hooaeg. Rakvere Tarva ridadesse siirdus möödunud hooaja punktimasin Kristen Kasemets (2020/21. hooajal keskmiselt 19,3 punkti mängus). Lisaks koosluse muutumisele on tänu välismaalaste lisandumisele uue kvaliteedi saanud ka treeningud, mida mõned mehed teevad lisaks ka hommikuti.

Ka meeskonna praegune koosseis ei pruugi hooaja lõpuni muutumatuks jääda, kuna mängijateturul hoitakse silma peal. „Võib-olla mingeid mõtteid on. Kindlasti ei suurenda me välismaalaste arvu, see on selge. Teatud soovid ja mõtted on, aga on raske ütelda, kas need reaalsuseks saavad. On suur tõenäosus, et paneme selle koosseisuga ka lõpuni,“ jättis Pahv otsad lahtiseks.

Tänavu esiliiga play-off, lähiaastatel meistriliiga

Tänavu on Keila Korvpallikooli esindusmeeskonnal kindel eesmärk jõuda esiliigas väljalangemismängudele, kust ei oleks sugugi võimatu pääseda edasi ka nelja parema sekka. Play-off’i pääsemiseks tuleb põhihooaeg lõpetada tosina meeskonna seas kaheksandal või kõrgemal kohal. Praegu hoiab Keila turniiritabelis seitsmendat kohta, seega tuleb vähemalt sama hooga jätkata. Nagu tabeliseisust näha, on konkurents aga väga tihe, eriti kohtadele 5–11.

„Sellel hooajal tahame kõigepealt play-off’i jõuda ja siis vaatame edasi. Esiliiga on tegelikult ülitihe – sisuliselt kõik võivad kõiki võita. On mugavamad ja ebamugavamad vastased, aga kui juba play-off’i saad, siis kasvõi final four’i jõuda ei oleks iseenesest üllatus. Samas võib kõik minna ka nii, et ei jõua kuhugi. Esiliigas on 11 satsi ikkagi suhteliselt võrdsed, võib-olla Nord praegu on natukene ansamblist väljas, aga neil on ka noored kutid ja arvan, et lähevad hooaja lõpuks kindlasti paremaks. Väga ühtlane on see tase,“ hindas Pahv konkurentide ja omade seisu.

Pahvi sõnul on suurem eesmärk Keila korvpall lähiajal taas meistriliiga tasemele viia: „Oleme siin poolsosinal rääkinud ideest, et võiks esiliigas jõuda päris tippu ja meistriliigasse murda. Loota, et see juhtub kohe esimesel aastal, kui oleme vastavalt komplekteeritud, on natukene liiga uljas mõte, aga selge see, et lähiajal see peaks juhtuma. Kui ei juhtu, siis on midagi nihu läinud ja ei ole eesmärk täidetud.“

Ettevalmistused edukaks hooaja teiseks pooleks juba käivad. Esiliigas on praegu paarinädalane mängude paus ja kohtumistega jätkatakse jaanuari keskpaigast. Lühike jõulupuhkus ja ühine jõulusööming seljataga, teeb meeskond nüüd treeningsaalides korraliku füüsilise treeningu tsükli, et otsustavatele mängudele minna vastu parimas vormis.

Keila Korvpallikooli statistilised liidrid, keskmiselt mängus:

Punktid
Conrad Sengbusch 17,6
Matthew Adrian Powell 15,5
Roland Tamkivi 9,1
Jagoš Kremic 8,9
Margus Pahv 7,7

Lauapallid
Kremic 13,0 (esiliiga parim)
Powell 6,8
Tamkivi 4,7
Christopher Lenk 3,0
Sengbusch 2,6

Resultatiivsed söödud
Pahv 3,1
Sengbusch 2,9
Powell 2,5
Kremic 2,0
Tamkivi 1,4

Saku I liiga tabeliseis:

 1. TERE Kadrina Karud (10 võitu, 1 kaotus)
 2. TSA Kalev (9-2)
 3. Tartu Ülikool/Eviko (9-2)
 4. TAMSALU LOS TOROS/TALTECH (8-2)
 5. Paide Viking Window (6-5)
 6. Tartu Kalev/Estiko (5-5)
 7. Keila Korvpallikool (4-6)
 8. Eesti Maaülikool/Skarcon (4-7)
 9. Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku gümnaasium (3-7)
 10. G4S Noorteliiga (3-7)
 11. Rae Koss/Hansaviimistlus (3-8)
 12. SK Nord Aid/Cramo (0-11)
scroll to top