Pistoia kuuemänguline võiduseeria lõppes, Riismaa oli hädas vigadega

-Joonas Riismaa ja Pistoia Basket | Foto: Pistoia Basket 2000 Facebook

Itaalia esiliigas kaotas Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket täna võõral väljakul 86:92 Rain Veidemani endisele tööandjale Rooma Eurobasketile. Sellega katkes Pistoia kuuemänguline võiduseeria.

Esimese kümne minuti järel oli Pistoia taga 20:35 ning teise veerandi keskel kasvas kaotusseis juba 22 punktile. Seejärel hakkasid külalised aga vahet vähendama. Poolajaks oldi taga 41:55 ja kolmanda veerandaja järel 65:70. Minut ja 45 sekundit enne lõppu jõudis Pistoia vaid kolme punkti kaugusele, kuid lähemale enam ei pääsetud.

Kohtumist pingilt alustanud Riismaa sai mänguaega 15 minutit, enne kui ta viimase veerandi alguses viie veaga pingile langes. Eestlase arvele jäi kaks punkti (kolmesed 0/2, vabavisked 2/2) ja sama palju lauapalle.

Täna olid võistlustules ka Arnold Miti koduklubi Chieti Basket 1974 ja Mikk Jurkatamme uus tööandja Cento Benedetto XIV, kuid eestlased neis mängudes ei osalenud.

Chieti alistas kodusaalis San Severo Cestistica 82:65 ning Cento oli võõrsil 74:64 parem Latina Basketist.

Pistoial on nüüd punases alagrupis seitse võitu ja kuus kaotust, mis annab võiduprotsendi alusel kuuenda koha. Cento on seitsmes viie võidu ja kuue kaotusega ning Chieti kaheksas viie võidu ja seitsme kaotusega.