Pokk ja Anderson aitasid kodunaiskonnad võidule, Lilleallikult kaotusmängus 9 söötu

-Mailis Pokk ja Landes Basket | Foto: Basket Landes - Officiel Facebook

-Mailis Pokk ja Landes Basket | Foto: Basket Landes – Officiel Facebook

Laupäeval käisid erinevates Euroopa kõrgliigades taas väljakul kolm Eesti naistekoondislast. Mailis Pokk aitas oma koduklubi tasavägise võiduni, Anderson sai rõõmustada koguni 54-punktilise edu üle, kuid Janeli Lilleallik pidi koos oma kodunaiskonnaga taas tunnistama vastaste paremust.

Mailis Pokk ja Landes Basket teenisid Prantsusmaa meistrisarjas võõrsil 79:72 (24:20, 23:16, 11:16, 21:20) võidu Nantes’i vastu. Eestlannast ääremängija viibis väljakul veidi üle 14 minuti ning kogus 4 silma (kahesed 2/5, kolmesed 0/1), 3 lauapalli, ühe pallikaotuse ja 2 viga.

Mamignan Toure kogus võitjate edukaimana 17 punkti ja 5 lauapalli, Markeisha Gatling lisas 14 silma ja 7 lauapalli ning Miranda Ayim ja Celine Dumerc kumbki 12 punkti. Nantes toetus peamiselt Briana Nicole Day 24 punktile ja 13 lauapallile ning Shaqwedia Wallace’i 21 silmale ja 7 lauapallile.

Liigatabelis on Landes Basket hooaega alustanud kolme võidu ja ühe kaotusega, Nantes on kaotanud kõik senised kolm matši.

Belgia kõrgliigas järjestikust meistritiitlit jahtiv Royal Castors Braine tuli eelmises mängus saadud üllatuskaotusest kiirelt välja ning purustas võõrsil Lummen Basketi naiskonna 104:50 (22:15, 40:13, 28:9, 14:13). Kogenud eestlannast tagamängija Merike Anderson viibis platsil 16 minutit ning kogus 7 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 1/5), 3 resultatiivset söötu, ühe lauapalli, 5 isiklikku viga ja 2 pallikaotust.

Razheva Albina tõi võitjate poolel 18 punkti ja haaras ka 6 lauapalli, Rendl Abigail ning Karlie Samuelson viskasid võrdselt 17 silma.

Castors Braine’il on liigatabelis nüüd kolm võitu ja üks kaotus, Lummen on kaotanud mõlemad senised kaks kohtumist.

Janeli Lilleallik ja Visby Ladies pidid Rootsi kõrgliigas tunnistama järjekordset kaotust, kui võõrsil jäädi 69:80 (19:28, 17:15, 22:25, 11:12) alla Alvik Basketile. Eestlanna viibis väljakul 38 minutit, kuid skoori ei avanud (kahesed 0/2, kolmesed 0/2). Küll oli ta oma klubi parim 9 resultatiivse sööduga ning tegi ka ühe vaheltlõike, 5 pallikaotust ja 2 viga.

Vaid kuue mängijaga hakkama saanud Visby Ladies’i poolel kogus Branndais Agee 33 punkti ja 12 lauapalli, Jasmine Weatherspoon tõi 13 silma ja 12 lauapalli. Võitjatest särasid Elin Ljunggren 26 punkti ning Paula Juhlin 18 silma ning 14 lauapalliga.

Alvik Basket on liigatabelit täisedu viie võiduga juhtimas, Visby Ladies pole nelja kohtumisega suutnud veel võiduarvet avada.