15-aastane ääremängija päästis Audentese Spordiklubi, Tallinna Ülikool teenis võidulisa Lätis

-Maarja Grünmann | Foto: Siim Semiskar

Naiste Eesti-Läti ühisliigas oli laupäev Eesti klubidele edukas, kui Tallinnas teenis võidulisa Audentese Spordiklubi ning Lätimaal oli edukas Tallinna Ülikool.

Tallinna Ülikool mängis kindlalt 87:58 (22:13, 32:13, 13:12, 20:20) üle SBK Liepaja/LSSS naiskonna. Kuuest kaugviskest neli tabanud Kati Rausberg kogus võitjate parimana 20 punkti, Kätlin Korjus sai kirja 13 silm, 6 lauapalli ja 3 vaheltlõiget, Rosemary Rits lisas 12 punkti, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõiget, Sofia Košareva viskas 12 silma, Annika Köster kogus 11 punkti, 15 lauapalli ja 4 vaheltlõiget ning Birgit Piiburi nime taha kanti 11 silma ja 7 korvisöötu.

Audentese Spordiklubi alistas kodusaalis 74:68 (23:13, 11:13, 19:25, 21:17) Riia TTT juunioride tiimi. Kuigi viimase veerandi keskel loovutas kaua kohtumist juhtinud Audentes edu vastasele, siis matši lõpus läks hoogu alles 15-aastane ääremängija Maarja Grünmann, kes viskas oma 14-st punktist koguni 9 viimastel minutitel väga olulistel hetkedel.

Greeta Üprus tõi Audentese edukaimana 18 silma ja 6 lauapalli, Grünmann hankis 14 punktile lisaks ka 6 lauapalli, Ellen-Anett Põldmaa tõi 12 punkti ja 5 lauapalli ning Jane Svilbergi kontole kogunes 9 punkti ning 7 lauapalli.

Tallinna Ülikool on tabelisse kogunud nüüd 7-st mängust 6 võitu, Audentese Spordiklubil on 3 võitu ja 4 kaotust.