Rahvaliiga oktoobri MVP Reigo Nõmm: tippkorvpallist lahkuma sundis väike palk

-Reigo Nõmm | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliigas valiti tänavuse hooaja esimeseks kuu parimaks mängijaks Coop/Mefabi ääremängija Reigo Nõmm. Pärnust Mait Käbini käe alt sirgunud mängumees on kunagi mänginud ka meistriliiga tasemel, kuid nüüd naudib töö kõrvalt Rahvaliigat ning kord nädalas treenimist.

29-aastane ja 193 cm pikkune Nõmm on Rahvaliigas nelja mänguga kogunud keskmiselt 23,3 punkti ning tabanud seejuures 13 kaugviset. Vabaviskejoonel on mängumees käinud 15 korda ning tabanud sealt 10 üritust (66,7%). Praegusel hetkel edestab II divisjoni statistikatabelis punktidelt teda vaid Audentese tagamees Sixten Tomingas.

Korvpall24.ee uuris FitMode’i ja A Le Coqi poolt välja pandud oktoobri MVP auhinna teeninud Reigolt, kuidas temast sai korvpallur ning milliste eesmärkidega Coop/Mefab tänavusel hooajal Rahvaliigas mängimas on.

Kuidas Sa noorena jõudsid korvpalli juurde ja kuidas on Sinu karjäär kulgenud?

Mait Käbin tuli Pärnusse ja alustas trennidega. Käisin enne seda tennises ning mõtlesin, et proovin korvpalli. Alustasin treeninguid 1989. aastal sündinud poiste grupiga, kust kõige kuulsam mees on kindlasti Rain Raadik ehk Radža. Kiur Akenpärg oli aasta noorem, aga põhimõtteliselt ka meie grupis.

Sina jõudsid ka meistriliiga tasemele välja Pärnus?

Jah, Pärnus ma olin kaks hooaega ning siis otsis Valga mind üles ja olin seal samuti kaks aastat. Valgas sain rohkem mänguaega, Pärnus olin ikka täitsa pingipoiss.

-Reigo Nõmm aastal 2008 | Foto: Siim Semiskar

Reigo Nõmm meistriliigas:

2006/07 Korvpalliklubi Pärnu: 19 mängu, keskmiselt 8,3 minutit, 3,2 punkti ja 1,2 lauapalli.
2007/08 KK Pärnu/Catwees: 11 mängu, keskmiselt 3,4 minutit, 1,7 punkti ja 0,7 lauapalli.
2008/09 KK Valga: 28 mängu, keskmiselt 8,6 minutit, 4,1 punkti ja 0,7 lauapalli.
2009/10 Valga/CKE Inkasso: 11 mängu, keskmiselt 5,2 minutit, 1,5 punkti ja 1,7 lauapalli.

Miks sellega Sinu meistriliiga karjäär lõppes?

Põhjuseks oli palk. Raha lubati liiga vähe ja läksin tööle ära.

Kui palju Sa oled pärast seda harrastuskorvpalli mänginud?

Suurema osa ajast olen Pärnus pallinud. Nii Pärnu liigas kui pärast selle nö järeltulijas Audru liigas. Siis tulin Tallinnasse ning mängisin episoodiliselt Kossuliigat ja Coopiga mingeid firmadevahelisi võistlusi. Nüüd olen ka Rahvaliigas esindatud.

Sa töötad igapäevaselt Coopis?

Töötasin, aga mitte enam.

Mis on Coop/Mefab meeskonna plussid Rahvaliigas, millega te vastaseid lämmatate?

Raske küsimus. Meil on palju tahtmist ja mehed pingutavad kõvasti. Trennis võiks veidi rohkem mehi käia, aga saame hakkama ka nii.

Kui tihti trenni teete?

Üks kord nädalas pluss nädalavahetusel Rahvaliiga mäng.

Kas selline koormus on Sinu jaoks okei?

Töö kõrvalt on minu jaoks see üks kord nädalas täpselt paras.

Mis eesmärgid teil Rahvaliigas sel hooajal on?

Kui kõik mehed kohale saame, siis esikolmikusse tahaks ikka tulla. Morskadega mängus olime kogu aja taga (Coop/Mefab kaotas 59:74 – toim.), kuid Nordauto vastu oleks võinud võita, kuid andsime viimase kahe minutiga mängu ära (Coop/Mefab kaotas 70:79 – toim.). Tugevamad vastased on veel jäänud, näiteks Sixten Tomingas ja Audentes.

Optibet Tallinna Rahvaliiga kuu parimate mängijate auhinda annab välja FitMode.

Fit Mode OÜ eesmärgiks on pakkuda oma klientidele treeninguteks ja taastumiseks parimate hindadega kvaliteetseid toidulisandeid, vitamiine ja mineraale.