fbpx
Close

Rait-Riivo Laane: sellises koosseisus Kreeka koondist karta pole vaja

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Järgmise nädala lõpus peab kaks järjekordset MM-valikmängu Eesti korvpallikoondis, kui võõrsil kohtutakse Kreekaga ja kodus Iisraeliga. Kreeka korvpalliga üsna hästi tuttav mängujuht Rait-Riivo Laane sel korral koondisesärki selga ei tõmba.

“Ei mahtunud seekord valitute sekka,” sõnas tagamees portaalile Korvpall24.ee. “Ise olin valmis tulema ja klubi poolt takistusi ei tehtud. Alar Varrak helistas mulle ja andis teada, et sel korral ei pea tulema. Ta selgitas mulle nende visiooni ka aga mõistlik oleks selle kohta treeneritelt endilt küsida.”

Laane ise on pigem seda meelt, et uus koondiseakende süsteem on positiivne: “Ma pigem pooldan seda, et aknad oleks hooaja keskel. Mängijatele on see pisut mugavam, sest vorm ning pallitunnetus on kindlasti parem kui suvel.”

Laane oli nõus ka ees ootavate koondisemängude kohta välja käima oma ennustuse: “Kui tahame järgmisesse ringi jõuda, siis on kodumängud vaja võita, ükskõik, kes vastas on. Ma usun, et tuleb üks võit ja üks kaotus.”

Ta lisas: “Kreeka mehi, kes seekord koondises on, karta ei ole vaja. Hea mängu korral on neid Kreekas võimalik võita küll. Aga, vaadates ajakava, on meil kaks mängu kolme päevaga, siis suure tõenäosusega pannakse põhirõhk Iisraeli vastu.”

Laane koduklubi Ethnikos on Kreeka esiliigas liikumas hetkel positiivsel lainel: “Praegu on meil uue treeneriga resultaat viiest viis ehk siis asjad on päris hästi. Järgmises voorus on mäng võõrsil meeskonnaga, kes seni kaotanud ei ole, võib-olla tuuakse meis maa peale tagasi. Praegu asjad sujuvad ning treener on mind usaldanud ja see annab enesekindlust juurde!”

scroll to top