Rakvere Tarva meeskonnaga on Rain Veidemani sõnul hea klapi leidnud ameeriklane Devin Lee Harris (27-aastane ja 182 cm pikkune). Pallur pidavat hästi meeskonnale mängima ning ei jäta tiimi hätta ka juhul, kui vaja otsustav vise võtta, nagu näitas mäng Valmiera Glass VIA vastu. Seni on tagamees Paf Eesti-Läti liigas toonud keskmiselt 23 minutiga 8,3 punkti, võtnud 3,9 lauapalli ja jaganud 3,1 korvisöötu mängus.
Korvpall24.ee käis Tarva mängumeest Rakveres vaatamas ning uuris lähemalt kes mehel siia soovitas tulla, mis on edasised plaanid ning kumb on parem meeskonnakaaslane, kas Egert Haller või Kristo Saage.
Harris sõnas, et on meeskonna häälestusega juba praegu väga rahul, kuid tundis et üheskoos annab veelgi paremaks kasvada: “Meie suur trump on small ball korvpall. Meil on mitmeid hea käega kiireid mängumehi, kes suudavad vastased rünnakul üle joosta ning kaitses oma mehel hästi ees seista.” Pallur rääkis, et kui kõik mängumehed heasse vormi saavad, siis hakkavad neil visked veel paremini sisse minema ja kõigile suudetakse ohtlikud konkurendid olla.
“Olen küll ise harjunud olema tiimides liider, kuid siin on kogenud ja palju näinud Rain Veideman, kes ütleb väga õigeid asju ja on teistele eeskujuks. Otsustavaid viskeid ei karda ma kindlasti ka ise võtta. Ma ei närveeri kunagi üle, sest armastan seda mängu ning mulle lihtsalt väga meeldib kõik selle juures,” selgitas mängumees lühidalt enda olemust.
Enne Eestise tulekut mängis Harris USA-s Oklahoma Outlawsi meeskonnas (näiteks hooajal 2015-2016 tõi keskmiselt 11,3 punkti, võttis 3,7 lauapalli ja andis 3,3 korvisöötu mängus – toim.). Sellele eelnevalt pallis kolledžis. “Enne siia liigasse tulekut teadsin selliseid mehi nagu mullu Tallinna Kalev/TLÜ-s pallinud RJ McGhee (Ronald Eric McGhee jr – toim.) ja Tarvas mänginud David (David Haughton mängis kolm hooaega Tarvas ja viimati 2016-2017 – toim.),” ütles Harris ja lisas, et mõlemad tuttavad soovitasid Eestisse tulla, sest siin on korralik tase ja mängijaid koheldakse hästi.
Harris tõi välja, et lühikese pikkuse juures on talle looduse poolt antud hea põrge ning see teeb tema jaoks mängimise veelgi lõbusamaks: “Eraldi hüpet treenima pole pidanud. Möllan korralikult jõusaalis ja tugevdan ennast üldfüüsiliselt. Isegi siis, kui kõigile on antud vaba päev, võib mind jõusaalist leida. Tugev peab olema, sest Eestis on samamoodi füüsiline mäng nagu USA-s. Vahe on vaid selles, et siin lubatakse kohtunike poolt rohkem käsi külge panna.”
Meeskonnakaaslastest peab Harris kõige lahedamaks kujuks Saaget: “Ta pillub kogu aeg nalju ja kruvib meeskonna head tuju üles ning see aitab häälestamisele kaasa. Lisaks mängib ta väga head kaitset, üritab oma mehele kõvasti pinda käia.” Aga kõige paremini on ameeriklasel aidanud Eesti eluga kohaneda Egert Haller, kes on ühtviisi nii lõbus, kui abivalmis.
Isiklikus plaanis ei ole Harris sel hooajal konkreetseid eesmärke seadnud: “Minu jaoks on oluline, et meeskond jõuaks Eesti-Läti liiga play-offi ning teeksime seal nii pika spurdi, kui vähegi suudame. Pärast seda hooaega on mul plaanis kindlasti veel Euroopasse jääda ja võimalusel pallida veel tugevamas sarjas. Minu meelest Euroopa mängustiil on põnev ja siinsed fännid on ülilahedad.”
Ennast arendab pallur Euroopa ja NBA tippe vaadates: “Tooksin välja Luka Doncici tehnika ja James Hardeni tagasiastel kolmese, mis on raske, kuid tõhus liigutus, mida oma arsenali lisada.”