Rauno Nurklik vedas Paide tabeli tippu, Hito jahib endiselt esimest võitu

-Rauno Nurklik | Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga mängud sellel nädalal said avapaugu kolmapäeval ning jätkusid neljapäeval, mõlemal õhtul oli kavas üks kohtumine. Selle tulemusena on Paide Viking Window’l nüüd esimene meeskonnana liigatabelis 4 võitu kirjas.

Kolmapäevases mängus alistas eeldatav favoriit Tamsalu Los Toros/TalTech kodusaalis KK Hito/BC Karjamaa 87:75 (25:16; 16:22; 20:18; 26:19).

Esimesel veerandil juhtohjad (25:16) haaranud Tamsalu andis teisel neljandikul veidi järgi ja lasi sel hooajal oma esimest võitu jahtival KK Hitol järgi tulla (41:38). Kolmandal veerandil suutis KK Hito korra isegi Urmet Roosimägi viskest juhtima minna (50:48), kuid veerandi lõpetuseks oli Tamsalu endiselt peal (61:56). Külaliste jõud rauges lõplikult viimasel veerandil, kui vahe kärises enam kui kümnepunktiliseks. Aleksander Oliver Hindi kaugvise vormistas Tamsalu võidunumbriteks 87:75.

KK Hito tabas küll väljakult viskeid täpsemini (kahesed 49% vs 37%, kolmesed 39% vs 37%), kuid jäi alla lauavõitluses (44 vs 51) ja patustas oluliselt rohkem pallikaotustega (19 vs 8).

Võitjate parimana viskas Aleksander Oliver Hint 20 punkti. Lisaks võttis ta maha 10 lauapalli ning sooritas 4 vaheltlõiget. Sander Viilup ja Jyri Eboreime panustasid võitu vastavalt 16 ja 15 punktiga. Üleplatsimeheks kerkis Edvard Trumm KK Hito poolelt 23 punktiga, püstitades ka võimsa kaksikduubli (21 lauapalli). Erik Raua arvele kogunes 17 punkti.

Neljapäevases matšis alistus Tartu Ülikool/Kuremaa SK koduplatsil kõige napimalt Paide Viking Window meeskonnale 68:69 (14:25; 13:12; 22:19; 19:13). Tartu Ülikooli spordihoones peetud mängus jäi kodumeeskond kiirelt tagaajajarolli, veidi vähem kui kuueminutilise mängu järel seisid tablool numbrid 4:16. Esimese veerandi järelejäänud minutite jooksul sai ülikoolimeeskond ennast siiski paremini käima, kuid esimene neljandik kaotati sellele vaatamata 14:25. Külalismeeskond Paidest kontrollis mängu ka järgmise kümne minuti vältel, vaheajale mindi seisult 27:37.

Kolmandal veerandil jõudis Tartu mitut puhku 5 ja 6 punkti kaugusele (38:43; 40:46; 42:48), kuid otsustavale veerandile mindi vastu 7-punktiliselt kaotusseisust (49:56). Paide hoidis initsiatiivi ja kui mängida jäi veel 5 minutit, tundus nende eduseis küllaltki soliidne (65:55). Tartu tegi seepeale Kristofer Veismanni eestvedamisel kahe minutiga 9:0 spurdi ning vahe oligi minimaalseks vähenenud (64:65). Jaanus Annoki kahepunktivise viis võõrustajad esmakordselt juhtimagi (68:66), kui mängida oli jäänud 1.06. Mängu kangelaseks tõusis aga Rauno Nurklik Paidest, kelle tabav kaugvise vormistas lõppnumbrid 68:69.

Nurklik oligi Paide parim, visates 18 punkti. Saamuel Rõigas toetas teda 16 punktiga. Tartu Ülikool/Kuremaa eest tõi Kristofer Veismann 17 ning Jaanus Annok 12 punkti.

Saku I liiga jätkub juba täna, kui aset leiab neli kohtumist.