Lass oli Poolas lähedal kaksikduublile, Andersoni klubi avas eurosarjas võiduarve

-Kadri-Ann Lass | Foto: Wisla Krakow Facebook

Eesti naiskoondislaste Kadri-Ann Lassi ja Merike Andersoni koduklubid said eile ja üleeile peetud kohtumistes kirja võidud.

Poola naiste kõrgliigas alistas Lassi koduklubi Krakowi Wisla eile koduplatsil Wroclawi 1KS Sleza 71:69 (15:14, 22:14, 15:21, 19:20).

Algviisikus alustanud Lass teenis mänguaega 35 minutit, mille jooksul viskas 11 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 0/2, vabavisked 1/1), hankis 8 lauapalli, jagas 4 resultatiivset söötu ja blokeeris 2 vastaste pealeviset. Eestlanna arvele kogunes ka üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Kahe kaotuse kõrvale kolmanda võidu saanud Wisla asub liigatabelis kaheksa punktiga kaheksandal kohal, kuid on kõigist eespool olijatest pidanud ühe kohtumise vähem.

Merike Andersoni koduklubi Kelterni Rutronik Stars teenis kolmapäeval naiste korvpalli tugevuselt teises eurosarjas ehk FIBA EuroCupil hooaja esimese võidu, kui Saksamaa võistkondade omavahelises vastasseisus alistati võõrsil Herner TC 72:54 (15:15, 17:9, 21:10, 19:20).

Kohtumist vahetusmängijate pingilt alustanud Anderson pääses väljakule 11 ja pooleks minutiks, kuid selle ajaga punktiarvet avada ei suutnud, eksides ühel kahesel ja kõigil neljal kaugviskel. Eestlanna arvele jäi üks lauapall, 2 resultatiivset söötu ja üks isiklik viga.

Kolme kaotuse kõrvale oma esimese võidu saanud Keltern tõusis I-alagrupis kolmandaks ning peab edasipääsulootuste säilitamiseks võitma mõlemad järelejäänud kohtumised.