Kristen Kasemetsa resultatiivne mäng tõi Keilale Rae Kossu üle raske võidu

-Kristen Kasemets | Foto: Siim Semiskar

Kodustest korvpalliliigadest on sel nädalal üks sündmusterohkemaid Saku II liiga – kohtumisi (kokku kuus) peetakse koguni teisipäevast reedeni. Neist üks põnevamaid leidis aset neljapäeva õhtul Jüri spordihoones, kus võõrustajad Rae Koss Hansaviimistlus/Estanc meeskonnast võtsid vastu külla sõitnud Keila Korvpallikooli. Sel hooajal teises liigas alistamatuna püsinud Keila ei vääratanud ka seekord, võttes võidu tulemusega 78:85 (13:19; 21:28; 29:14; 15:24).

Mängu alustas agressiivsemalt Keila, lubades kodumeeskonnal esimese kuue minutiga vaid viis punkti visata (16:5). Veerandaja lõpp see-eest kuulus Rae Kossu võistkonnale, kes vähendas vahe kuuele punktile (13:19). Teisel neljandikul tegi Keila seisult 18:27 nelja minutiga 14:5 spurdi ning Rae Koss oli selle tulemusena jäänud mängu senisesse suurimasse kaotusseisu (23:41), mida suudeti siiski vaheajaks mõnevõrra vähendada (34:47).

Kolmandal veerandajal seisult 37:53 leidis kodumeeskond ühtäkki uue hingamise, tehes 24:6 (!) vahespurdi, haarates Andres Andrei kahepunktiviske järel esimest korda mängu jooksul juhtohjad enda kätte (61:59). Kolme perioodi järel hoidis kahepunktilist eduseisu Rae Koss (63:61). Initsiatiivi haaranud võõrustajad suurendasid neljandal veerandajal oma edu mitmel korral viiepunktiliseks (71:66 ja 73:68), kuid leidsid end peatselt taas kaotusseisust (73:77). Uuesti viigiseisu (77:77) välja võidelnud Rae Koss lasi aga liiga liidril Keilal lõpuks oma teed minna, alistudes numbritega 78:85.

Üleplatsimeheks kerkis Kristen Kasemets Keila poolelt 24 punkti ja 6 lauapalliga. Kaotajatele tõi Reigo Päkk 18 punkti.

Keila (5-0) kindlustas võiduga liigatabelis esikohta, Rae Koss (4-2) jagab 4.-5. kohta.